Reklama

Reklama

Katarzyna Figura: 30 lat temu odmówiła "Playboyowi"

W drugim odcinku programu "Demakijaż" Krzysztof Ibisz skłoni do zwierzeń Katarzynę Figurę, która kiedyś chciała być.... weterynarzem ale jednak aktorstwo pochłonęło ją bez reszty. Grała u największych Hasa, Kieślowskiego, Stuhra, Kondratiuka oraz Altmana. Nie raz zaczynała wszystko od nowa zawodowo i prywatnie.

Katarzyna Figura w programie "Demakijaż"

Katarzyna Figura to symbol seksu, kobiecości i obiekt pożądania wielu mężczyzn.

Kiedyś, po pokazie filmu "Pociąg do Hollywood" na międzynarodowym festiwalu filmowym w Miami, zgłosił się do niej "Playboy" i zaproponował jej 34 tysięcy dolarów za sesję. Aktorka, po namowach kolegów i agentki, zgodziła się, ale... nie umiała stawić czoła tej dziwnej, aczkolwiek niezwykle kuszącej propozycji, i w pośpiechu wróciła do Polski.

Reklama

-  Ja się tak tego przestraszyłam! Wychowana w takich a nie innych warunkach... Ja wiem, że dziś trudno jest w to uwierzyć, ale to było prawie 30 lat temu. Trudno mi było stanąć na wysokości zadania, zaakceptować w pełni seksualność i fakt że jestem aktorką - przyznała Figura.

Na swoje pierwsze zdjęcia próbne w Hollywood i spotkanie z Robertem Altmanem spóźniła się ponad dwie godziny, bo... zabłądziła. Jak już dotarła na miejsce, legendarny reżyser poświęcił jej swoją uwagę, zachłysnął się jej fantasmagoriami i ostatecznie zdecydował się powierzyć jej rolę, w dodatku dopasowując ją do osobowości aktorki. Uczestniczyła też w ceremonii rozdania Oscarów, gdzie poznała Madonnę i Michaela Jacksona....

Po swoich 50. urodzinach znów zmieniła życie o 180 stopni. Jak do tego wszystkiego doszło, dowiemy się w programie "Demakijaż". Emisja w najbliższy poniedziałek, 12 września o godz. 22 na antenie Polsat Café.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Figura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje