Reklama

Katarzyna Bujakiewicz startuje w wyborach samorządowych

Gwiazda serialu "Lekarze", Katarzyna Bujakiewicz, będzie kandydowała w zbliżających się wyborach samorządowych. Aktorka chce być radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Katarzyna Bujakiewicz urodziła się i mieszka w Poznaniu. Grała m.in. w poznańskim Teatrze Polskim. Aktorka angażuje się w projekty społeczne m.in. w Fundację Drużyny Szpiku, która działa na rzecz osób chorych na nowotwory krwi i zachęca ludzi, aby rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Była ambasadorem Poznania na Euro 2012 i wspiera Fundację Patria oraz Fundację AST.

Reklama

Aktorka postanowiła kandydować, bo chce mieć realny wpływ na to, co dzieje się w mieście i województwie, w którym mieszka. Bujakiewicz nie startuje z ramienia żadnej partii - znalazła się na listach wyborczych komitetu założonego przez prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Gwiazda chce się angażować głównie w sprawy kultury i sztuki.

"Zależy mi, żeby Poznań i Wielkopolska były wyraźnie zaznaczone na kulturalnej mapie Polski. Od pierwszego roku studiów pracuję w teatrze, dlatego znam jego strukturę, problemy, mocne i słabe strony. Od wielu lat promuję Poznań, w miarę upływu czasu coraz bardziej świadomie i z większą skutecznością" - poinformowała Bujakiewicz w komunikacie przekazanym przez komitet wyborczy - aktorka jest obecnie chora.

Bujakiewicz nie jest jedyną znaną osobą startującą do wielkopolskiego sejmiku z niepartyjnej listy. O mandat radnego stara się również złoty medalista z Sydney w rzucie młotem Szymon Ziółkowski.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bujakiewicz | wybory samorzadowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje