Reklama

Reklama

Karolina Pajączkowska strofuje dziennikarzy. "Psujecie nasz zawód"

Dziennikarka TVP Info, Karolina Pajączkowska, postanowiła skomentować zachowanie dziennikarzy po przegłosowaniu w sejmie tzw. "Lex TVN". "Psujecie nasz zawód swoimi komentarzami" - zganiła kolegów po fachu.

"Lex TVN" to proponowany przez PiS projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, który zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji, projekt jest wymierzony w Grupę TVN, ma bowiem skłonić amerykańskiego udziałowca koncernu, firmę Discovery do sprzedaży akcji i wycofania się z inwestycji na polskim rynku medialnym.

Przegłosowanie w sejmie "Lex TVN" spotkało się z ostrą reakcją celebrytów i dziennikarzy w mediach społecznościowych.

"Pragnę przypomnieć kolegom dziennikarzom, że nie są politykami. Psujecie nasz zawód swoimi komentarzami. Pracując kiedyś w TVN24 jak i teraz w TVP Info zachowuję swoje opinie dla siebie. Polecam" - Pajączkowska napisała na Twitterze.

Reklama

Słowa dziennikarki TVP Info skomentowała  m.in. popularna psycholog Dorota Zawadzka. "Pani chyba jest prezenterką, a nie dziennikarką" - napisała "Super Niania", po czym uściśliła: W TVP Info nie ma dziennikarzy".

Karolina Pajączkowska: Sukienka z dekoltem

Karolina Pajączkowska pracuje w TVP Info od listopada 2019, wcześniej była dziennikarką TVN24 BiS. Specjalizująca się w tematyce międzynarodowej prezenterka prowadzi dla widzów serwisy informacyjne. 

Dokładnie rok temu jej kreacja w programie "Info Raport" wywołała lawinę seksistowskich komentarzy w internecie. 

"Kolejna wrzawa na Twitterze.. Tak więc miejmy to za sobą: TAK! Mam biust. TAK wykarmiłam nim mojego syna! TAK śmiałam założyć sukienkę z dekoltem. Obiecuje, że jutro zostawię biust w domu" - Pajączkowska napisała wtedy na Instagramie.

Dziennikarka wyśmiała swoich krytyków, zarzucając im seksizm.

"Zacznę też nosić burkę bo przecież kobiecie nie przystoi się pokazywać. A do tego śmiem być dziennikarką!! Więc muszę być głupia i tylko za sprawą urody dostałam pracę. Bo przecież nie jest możliwe żeby kobieta była ładna i inteligentna" - dodała Pajączkowska.

"Skoro noszę podkreślające figurę sukienki to znaczy, że nadaję się tylko do włoskiej telewizji Rai.. To jest chore!!!! Walczymy o prawa społeczności LGBT podczas gdy to my - wszystkie kobiety wciąż jesteśmy codziennie ofiarami seksizmu!!" - zakończyła dziennikarka TVP Info.

Karolina Pajączkowska: Była modelką

Pajączkowska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zna trzy języki obce: angielski, francuski i hiszpański.

Pajączkowska próbowała swych sił jako modelka, w 2011 roku brała udział w drugiej edycji programu "Top Model".

Karierę dziennikarską rozpoczęła w lokalnej telewizji NTL z Radomska. Pracę w TVN24 Biznes i Świat rozpoczęła w 2016 roku - była reporterką oraz prezenterką. Prowadziła m.in. program "Debata młodych". Była także jedną z prowadzących anglojęzyczny serwis informacyjny.
 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Karolina Pajączkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama