Reklama

Jowita Budnik w "Komisarzu Aleksie"

Jowita Budnik, którą zobaczymy jako Ankę w 11. odcinku 5. serii "Komisarza Aleksa", jest z wykształcenia socjolożką i specjalistką od PR-u. Ważniejsza od aktorstwa jest dla niej praca w agencji... aktorskiej, którą podjęła, gdy była jeszcze studentką.

Kiedy Jowita Budnik przystępowała do matury, była jedną z najpopularniejszych w Polsce nastolatek.

Reklama

Miała na swoim koncie m.in. role Marty w telenoweli "W labiryncie" i Stasi w serialu "Modrzejewska" oraz kreacje w filmach "Kochankowie mojej mamy", "Po upadku" i "Wiatr ze wschodu".

- Debiutowałam, kiedy miałam 11 lat. Sporo grałam, ale jako 19-latka podjęłam decyzję, że nie zostanę aktorką, że nie pójdę do szkoły teatralnej... - wyznała w wywiadzie.

Jowita (wtedy nosiła jeszcze nazwisko Miondlikowska) zdecydowała się na studiowanie socjologii.

- Zdałam na resocjalizację, ale właśnie powstał Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, więc przeniosłam się tam, bo pomyślałam, że to będą ciekawsze studia. Po drugim roku skupiłam się na psychologii społecznej, specjalizację robiłam z negocjacji i mediacji - mówi, dodając, że potem jeszcze podyplomowo skończyła kierunek PR-owy.

Praca w agencji aktorskiej dawała i wciąż daje Jowicie Budnik ogromną satysfakcję. Opiekuje się aktorami i aktorkami, umawia z osobami zajmującymi się castingami, dba o kalendarz swoich podopiecznych...

- Sama gram bardzo bardzo mało - twierdzi.

W sobotę - 17 maja - Jowitę Budnik zobaczymy w 11. odcinku 5. serii "Komisarza Aleksa" jako Ankę - siostrę byłego więźnia (Maciej Mikołajczyk), którego sąsiedzi podejrzewać będą o dokonanie bestialskiego mordu w pobliskim parku. Choć Anka zapewni bratu alibi i uchroni go przed aresztowaniem, mieszkańcy kamienicy postanowią sami wymierzyć mu sprawiedliwość... Czy Ance uda się ochronić Mirka przed linczem?

Na "Lincz" - odcinek "Komisarza Aleksa" z udziałem Jowity Budnik - Jedynka zaprasza w najbliższą sobotę, 17 maja.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Aleks | Jowita Budnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje