Reklama

Joanna Racewicz prowadzącą "Pytanie na śniadanie"

Joanna Racewicz dołączy w sierpniu do grona prowadzących program "Pytanie na śniadanie" w TVP2 - poinformował portal Wirtualnemedia.pl.

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz stworzy w "Pytaniu na śniadanie" duet z  dotychczasowym reporterem programu - Tomaszem Tylickim.

Reklama

Obecnie śniadaniówkę TVP2 prowadzą następujące pary: Michał Olszański -Monika Zamachowska, Marzena Rogalska - Tomasz Kammel, Marcelina Zawadzka - Tomasz Wolny oraz Łukasz Nowicki - Aleksandra Rosiak. Ta ostatnia dołączyła do grona prowadzących "PnŚ" 30 kwietnia.

Joana Racewicz rozpoczęła pracę w telewizji publicznej zaczynała od stażu w "Teleexpressie". W latach 1999-2006 pracowała na stanowisku reportera i prezentera w "Panoramie".

Od marca 2007 do 2010 roku była prowadzącą cykl "Dom otwarty" w programie "Dzień dobry TVN" i "Sekrety Mądrej Niani" z Aleksandrą Wielgus na antenie TVN Style.

W 2011 roku, po katastrofie smoleńskiej, w której zginął jej mąż Paweł Janeczek, powróciła do "Panoramy", prowadząc również "Autorski Przegląd Prasy" w porannym magazynie "Pytanie na śniadanie". Od listopada 2012 do czerwca 2014 była gospodynią programu "Reporter Polski" i "Po przecinku". W marcu decyzją kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej została zwolniona z "Panoramy".

Od dziś nową szefową "Pytania na śniadanie" będzie Aleksandra Zawłocka. Zastąpiła na stanowisku pomysłodawczynię programu Bernardettę Bieszczanin.

Aleksandra Zawłocka jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Zanim w 2006 roku związała się z TVP, współpracowała z wieloma prasowymi tytułami, m.in. "Super Expressem", "Wprost" czy "Rzeczpospolitą". W przeszłości stała na czele TVP Warszawa oraz Agencji Informacji TVP.

Pomysłodawczyni "Pytania na śniadanie" - Bernadetta Bieszczanin - przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Była jedną z osób, które w 2002 roku stworzyły od podstaw format śniadaniówki TVP2.

Przypomnijmy, że w tym roku "Pytanie na śniadanie" emitowane jest również w wakacje.  Do tej pory śniadaniówka TVP2 miała co roku wakacyjną przerwę. Do ramówki wracała we wrześniu.

Wakacyjna pora emisji nie uległa zmianie.Od poniedziałku do piątku możemy oglądać "PnŚ" w godz. 8-10.55. W soboty program rozpocznie się o godz. 7.30.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Joanna Racewicz | Pytanie na śniadanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje