Reklama

Joanna Moro jako Anna German

Miała głos anioła. Jej piosenki do dziś pozostają w pamięci wielbicieli jej talentu. Niebawem zakończą się zdjęcia do serialu o życiu piosenkarki, która odeszła od nas zbyt wcześnie.

Ekranizacji niezwykłego, pełnego dramatycznych doświadczeń życia Anny German podjęli się rosyjscy filmowcy. Producentem serialu jest 1 kanał rosyjskiej telewizji. W Rosji, na Ukrainie i Białorusi jej talent do dziś ma rzeszę fanów.

Reklama

Do głównej roli szukano polskiej aktorki. Z powodzeniem. W postać Anny German wciela się bowiem Joanna Moro. Jak to się stało, że wybrali właśnie ją? - To, że trafiłam na casting, to był zupełny przypadek - mówi aktorka.

- Podświadomie czułam, że ta rola jest dla mnie. Castingi odbywały się w kilku krajach równocześnie. Jednak rosyjscy producenci postawili na Polkę, szukali osoby, która odda wrażliwość Anny German. Nie ukrywam też, że atutem okazał się mój wysoki wzrost.

Scenariusz serialu był konsultowany z przedstawicielem Zbigniewa Tucholskiego, męża piosenkarki. - Ekranizacja życia Ani nie jest mi potrzebna - ocenia pan Zbigniew. - Film należy się jednak wielbicielom jej talentu, których na Wschodzie wciąż jest bardzo dużo.

W ramach przygotowań do roli Joanna Moro spotkała się z mężem gwiazdy. - Dużo i długo rozmawialiśmy, za co mu bardzo dziękuję - mówi aktorka. - Nie było to łatwe doświadczenie dla osoby, która ciągle tak samo kocha. Pan Zbigniew to jest rycerz z czasów średniowiecza, a taka miłość dziś już się nie zdarza...

Poznali się w 1960 r. i pokochali od pierwszego spojrzenia. 7 lat później piosenkarka uległa wypadkowi. To narzeczony motywował ją do ciężkiej, trwającej trzy lata rehabilitacji. Wkrótce po tym powiedzieli sobie "tak", a w 1975 roku przyszedł na świat ich syn. Nie było im jednak dane długo cieszyć się szczęściem. Artystka zmarła na raka w 1982 roku.

10-odcinkowy serial opowie o życiu pary i pokaże niezwykłą karierę przedwcześnie zmarłej artystki. Zdjęcia mają zakończyć się w połowie listopada. Prawa do emisji zakupiły już Białoruś i Ukraina. Czas na Polskę...

Joanna Bogiel

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mor | piosenkarki | Joann Moro | german

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje