Reklama

Joanna Koroniewska: Wydawać mądrze

Jak zarządzać finansami, by przeżyć do pierwszego? Jak ustalić domowy budżet? W rozwiązaniu tych dylematów pomoże Joanna Koroniewska.

Jak to się stało, że została pani gospodynią programu "Pogotowie rachunkowe"?

Reklama

Joanna Koroniewska: - Otrzymałam propozycję od człowieka, który jest autorem wielu telewizyjnych hitów: 'Europa da się lubić', 'Duże dzieci', 'Małe mądrale' - czyli Leszka Kumańskiego - i powiem szczerze, że od razu pomysł przypadł mi do gustu. Jest moda na gotowanie i sprzątanie, a teraz warto wprowadzić modę na oszczędzanie, dorabianie i coraz lepsze zarządzanie domowym budżetem. Myślę, że to temat, który dotyczy nas wszystkich.

- I jeszcze jedno. Wbrew plotkom, to nie jest ani typowy poradnik, ani program ekonomiczny. To reality show, który oprócz pokazania prawdziwych ludzi i emocji, z pewnością każdego widza skłoni do własnych przemyśleń i zmobilizuje do pracy nad swoimi słabościami.

Czego zdążyła się już pani nauczyć?

- Ten program, oprócz tego, że przedstawia bardzo ciekawych bohaterów, nauczył mnie już na samym początku, jak ważne jest w życiu bycie przedsiębiorczym. Zamiast narzekać na swój los, czasem warto zakasać rękawy i poszukać różnych źródeł dochodu.

Czy sama potrafi pani racjonalnie zarządzać swoim budżetem?

- Na pewno wciąż się tego uczę, ale wiem jedno - nikt w życiu niczego mi nie dał, sama na wszystko ciężko zapracowałam i od dzieciństwa znajdowałam różne sposoby na dorabianie.

Każda kobieta ma jakieś słabości, na które potrafi wydać ostatnie pieniądze. Co panią zwykle kusi?

- Na różnych etapach życia różnie bywało, ale teraz moją zdecydowaną słabością jest dziecko. Chociaż szczerze przyznaję, że powoli nasz program mnie indoktrynuje i zaczynam te swoje zachcianki, delikatnie mówiąc, ujarzmiać.

Pamięta pani na co wydała pierwsze zarobione przez siebie pieniądze?

- Z tego, co pamiętam, marzyłam wtedy o łyżwach i je sobie zaraz kupiłam.

Rozmawiała Ewa Gassen-Piekarska.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje