Joanna Derengowska o pierwszej serialowej roli

- Mój pierwszy serial to był "Hotel 52". Pierwszego dnia na planie byłam bardzo spięta. Tekst umiałam już trzy dni wcześniej - wspomina Joanna Derengowska. Aktorka podkreśla, że początki w każdej dziedzinie - niezależnie od tego, czy jest to aktorstwo, czy jakiś inny zawód, zawsze są bardzo trudne.

Joanna Derengowska na planie serialu "Hotel 52" (2013)

Pierwsza praca, pierwsze zarobione pieniądze czy pierwsza rola - zdaniem aktorki takich momentów nigdy się nie zapomina.

Reklama

- Mój pierwszy serial to był Hotel 52, miałam postać przez cały odcinek. Byłam bardzo zestresowana i podekscytowana. Tekst umiałam już trzy dni wcześniej. Przyszłam na plan, chciałam przegadać tekst z każdym, a ku mojemu zdziwieniu nikt nie miał na to ochoty, byłam tym bardzo spięta - mówi agencji Newseria Lifestyle Joanna Derengowska, aktorka.

Później przyszły kolejne wyzwania zawodowe, a wraz z nimi nowe doświadczenia i większa pewność siebie.

- Teraz im więcej takich rzeczy robię, tym mam do tego zupełnie inne podejście. Nie chodzi o to, aby tekst był natrzaskany, nie jest to najważniejsze. Ważna jest interakcja z aktorem, z którym gram scenę, więc ważniejsze jest to, aby się wyczuć i aby wyglądało to jak najbardziej naturalnie. Doświadczenie uczy - dodaje Joanna Derengowska.

Derengowska przyznaje, że w życiu kieruje się zasadą "do odważnych świat należy". I choć nie zawsze jest łatwo, to nie można się poddawać po pierwszych niepowodzeniach. To one najlepiej kształtują nasz charakter i wolę walki.

- Kiedy miałam 20 lat, w wakacje po pierwszym roku studiów pojechałam na pole namiotowe do pracy jako barmanka. Pogoda przez całe wakacje była taka jak w tym roku, czyli przede wszystkim lało i głównie zajmowałam się szukaniem kartonów dla ludzi, którzy przychodzili i mówili, że przemaka im namiot. Pytali, czy możemy im jakoś pomóc. Pierwszą rzeczą, jaką kupiłam były kalosze, ale w sumie zabawa była fajna i miło to wspominam - mówi Joanna Derengowska.

Dowiedz się więcej na temat: Joanna Derengowska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje