Reklama

Jest pierwsza zapowiedź serialu "Bastion"

"Przeżył ktoś?" - pyta jeden z bohaterów "Bastionu" w 30-sekundowym teaserze serialu opartego na motywach powieści Stephen Kinga. Jego akcja rozgrywać się będzie w postapokaliptycznej przyszłości, świecie, w którym ludzkość została zdziesiątkowana przez epidemię. Premiera produkcji na serwisie streamingowym CBS All Access zaplanowana została na 17 grudnia.

Alexander Skarsgard w scenie z serialu "Bastion"

"Bastion" to jedna z najlepiej ocenianych powieści "Króla Horroru". "Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem" - czytamy w opisie książki Stephena Kinga. W efekcie pandemii ginie ponad 99 proc. ludzkości. Ci, którym udało się przetrwać, zbierają się po stronach "Dobra i Zła", by stoczyć ostateczną walkę o przyszłość rasy ludzkiej.

Reklama

Wiadomo, że w dziewięcioodcinkowym serialu fani książki mogą liczyć na nowy epilog, który został dopisany przez Stephena Kinga w scenariuszu finałowego odcinka. To bowiem właśnie sam pisarz jest jego autorem. Będzie to druga telewizyjna ekranizacji książki Kinga. Po raz pierwszy przeniesiono ją na mały ekran w czteroodcinkowym miniserialu z 1994 roku.

Zdjęcia do serialu wyreżyserowanego przez Josha Boone'a, którego "Nowych mutantów" możemy właśnie oglądać w kinach, udało się zakończyć tuż przed wybuchem pandemii COVID-19. Koronawirusowi udało się "ukraść" jedynie cztery z planowych dni zdjęciowych, ale nie wpłynęło to na efekt końcowy. Dlatego serial będzie można zobaczyć już od 17 grudnia. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień w czwartki.

W głównych rolach w nowej serialowej wersji "Bastionu" wystąpili m.in. Whoopi Goldberg, Alexander Skarsgard, James Marsden, Amber Heard, Heather Graham i Greg Kinnear.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bastion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama