Reklama

Jesienna ramówka TVP: Co nowego?

Seriale, filmy, dyskusje, transmisje z najważniejszych uroczystości, sport i najświeższe informacje z pierwszej ręki... TVP startuje z jesienną ramówką.

TVP1: Humorystycznie o polskiej religijności

Reklama

W serialach, które zadebiutują w Jedynce, twórcy stawiają na oryginalną polską twórczość oraz na tematykę istotną dla widzów w naszym kraju. Duchowość współczesnych Polaków to temat przewodni "Siły wyższej". Będzie to humorystyczne spojrzenie na polską religijność - spojrzenie, które szanuje wrażliwość widzów i jednocześnie zachęca do refleksji.


Z kolei serial "Wszystko przed nami" zajmie się losami młodych Polaków, którzy poprzez ciężką pracę w kraju i za granicą chcą zmieniać swoje życie na lepsze. Będą to swoiste polskie drogi XXI wieku. Ten nowy serial został wyłoniony w ramach konkursu - podobnie jak w połowie lat 90. "Klan" i "Złotopolscy", które rozpoczęły rozkwit tego gatunku twórczości telewizyjnej w kraju nad Wisłą.

TVP1 będzie również tą stacją, która będzie transmitować najważniejsze dla Polaków wydarzenia państwowe, sportowe i religijne. W Jedynce będzie pokazywany sport na najwyższym poziomie (Liga Mistrzów) oraz mecze narodowej reprezentacji piłkarskiej.

Niedzielny magazyn "Między Niebem a Ziemią" częściej niż do tej pory będzie na żywo relacjonował wydarzenia ważne dla katolików w Polsce. Widzowie TVP1 zobaczą również widowiska przygotowane specjalnie dla nich, m.in. Wielki Test o Europie (1 października) oraz spektakle Teatru Telewizji na Żywo.

Jedynka będzie miejscem dyskusji o kluczowych problemach kraju. Toczyć się ona będzie przede wszystkim w audycji "Na pierwszym planie", której celem nie jest szukanie konfliktów i pogłębianie podziałów, lecz kompetentna debata nastawiona na szukanie rozwiązań. Wzmocniony zostanie publicystyczny charakter programu "Kawa czy herbata?". Różne punkty widzenia pojawiać się będą w nowym cyklu reporterskim Jedynki (środa 22:00) oraz pasmach dokumentu.

Już w październiku odbędzie się również jubileusz 60-lecia Telewizji Polskiej. Na antenie TVP będą przypominani wybitni twórcy telewizyjni i ich dorobek.

Równocześnie widzowie TVP1 będą mogli liczyć na audycje o najwyższej jakości merytorycznej i technicznej (HD), bogato korzystające z multimediów oraz form interaktywnych (Hbb TV, media społecznościowe, aplikacje na smartfony). Będzie to widoczne w audycjach dla dzieci, które pozostaną silną pozycją Jedynki, oraz w programach rozrywkowych i publicystycznych. Szczególne znacznie będzie miał zrealizowany wspólnie z BBC serial "Szpiedzy w Warszawie": z jednej strony to zapowiedź, że tematyka historyczna odgrywać będzie dużą rolę w ofercie Jedynki, z drugiej zaś to powrót TVP1 do współpracy z wielkimi telewizjami publicznymi w Europie.

TVP2 stawia na seriale

Od września TVP2 zaproponuje widzom odświeżoną ramówkę z nowym, przejrzystym układem pasm. Nie zabraknie nowości programowych, najlepszych polskich seriali, przebojowych produkcji filmowych i kina dla koneserów. Profil anteny wyznaczać też będą cykle dokumentalne, magazyny społeczno-kulturalne i publicystyka z najwyższej półki. Wśród propozycji na jesień znajdą się także programy rozrywkowe, które zdążyły stać się już swoistą wizytówką Dwójki.

Bez wątpienia jednym z największych (choć nie jedynym) atutów Dwójki są seriale. Seriale cieszące się ogromną sympatią widzów, produkcje odległe od sitcomowej konwencji - ambitne, błyskotliwe, z doborową obsadą i pierwszoligowym zespołem realizatorów. Takie tytuły jak "rodzinka.pl", "Czas honoru", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Barwy szczęścia" czy "Ja to mam szczęście" niezmiennie przyciągają przed ekrany swoją wierną i lojalną widownię.


- Nowością będzie nowa produkcja TVP2 zatytułowana 'Paradoks' z Bogusławem Lindą w roli głównej. To również odpowiedź na głosy naszych widzów, którzy deklarowali, że chętnie widzieliby w Dwójce nowoczesny, polski serial kryminalno-sensacyjny, nawiązujący do najlepszych zachodnich i skandynawskich wyznaczników tego gatunku - mówi dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński. "Paradoks" pojawi się na antenie TVP2 już 6 września i będzie emitowany w kolejne czwartkowe wieczory o 21:05.


Nowa ramówka TVP2 to także liczne profilowane cykle filmowe. W środowe wieczory Dwójka zaprosi na "Kino Relaks", czyli filmy radosne, romantyczne i nastrojowe, propozycje dla pań, par, przyjaciół, a także całych rodzin. Czwartkowy wieczór dedykowany będzie kinu dla koneserów. W cyklu "Kocham kino" Dwójka zaprezentuje filmy wybitnych i nagradzanych reżyserów z całego świata, w tym także z Polski. Natomiast w piątkowe wieczory - w ramach cyklu "Kino na Maxa" - widzowie TVP2 będą mieli okazję obejrzeć superprodukcje ostatnich lat.

Weekendy to tradycyjnie czas, kiedy zwalniamy tempo, oddajemy się rozrywce i kulturze. Wśród propozycji rozrywkowych TVP2 pojawi się "Kocham to, co lubię", czyli nowy, autorski program Wojciecha Manna, znanego z przewrotnego i inteligentnego poczucia humoru. Nie zabraknie też innych żelaznych Dwójkowych pozycji, jak choćby "Bitwy na głosy", "Kabaretowego klubu Dwójki" w zupełnie nowej formule, show "Kocham Cię, Polsko" czy popularnego teleturnieju "Postaw na milion".


Niedziele w TVP2 to również bogata oferta kulturalna. Wczesnym przedpołudniem zaprosimy na program "Kultura, głupcze", wieczorem będzie można obejrzeć magazyn "Kocham kino" Grażyny Torbickiej oraz "WOK - Wszystko o kulturze".

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje