Reklama

Jesienią poznamy "Lekarzy"

Jesienią poznamy bohaterów wielu nowych seriali. Jednym z nich będą "Lekarze" - serial wyprodukowany dla telewizji TVN. Zagrają w nim m.in. Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński i Danuta Stenka.

Główną bohaterką serialu jest Alicja Szymańska - młoda, utalentowana i ambitna chirurg. Ma zaplanowaną przyszłość i jest przekonana, że wszystko potoczy się po jej myśli. Na zawsze chce związać się ze swoim ukochanym Krzysztofem i dobrze wie, jaką zawodową ścieżką będzie podążać.

Reklama

Jak to zwykle bywa, daleko idące plany zazwyczaj podlegają modyfikacji, ponieważ los nie zawsze się do nas uśmiecha i tak jest również w przypadku Alicji, która nie zostaje przyjęta na wymarzony staż z transplantologii, a Krzysztof zupełnie inaczej niż ona widzi ich wspólną przyszłość.

Alicja postanawia więc zmienić swoje życie. Porzuca Warszawę, wyjeżdża do Torunia. Tamtejszy szpital prowadzony przez Elżbietę Bosak daje jej szansę na rozwój zawodowy. W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji młodych lekarzy m.in.: chirurga Maksa, ginekologa-położnika Piotra, internistę Jivana, chirurga Ordę.

W obsadzie "Lekarzy" znajduje się plejada gwiazd. W główną rolę wcieliła się Magdalena Różczka, a towarzyszą jej m.in.: Danuta Stenka, Paweł Małaszyński, Jacek Koman, Szymon Bobrowski, Katarzyna Bujakiewicz, Agnieszka Więdłocha, Piotr Polk, Marcin Perchuć i Wojciech Zieliński.

W każdym odcinku będą pokazane autentyczne przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach.

"Do każdej operacji mieliśmy zrobione ludzkie fantomy, które wyglądały w każdym szczególe tak, jak 'pootwierani' ludzie. Przeprowadzaliśmy na tych fantomach prawdziwe operacje" - zdradziła PAP Life Magdalena Różczka. Aktorka dodała także, że przed rozpoczęciem pracy na planie serialu, przygotowywała się do niego, ucząc się od samych lekarzy...

"Jeździłam do szpitala i obserwowałam, jak lekarze się zachowują, a nawet jak operują. Spędziłam na planie sto dni. Ciągle chodziłam w kitlu, zastanawiałam się jak pomóc. Naprawdę czułam się jak lekarka" - dodała aktorka.

Scenariusz do serialu napisali Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak i Marek Kreutz. Reżyserują Filip Zylber i Marcin Wrona. Autorami zdjęć są Jan Holoubek i Tomasz Dobrowolski. Za scenografię odpowiada Barbara Ostapowicz, a za kostiumy Ola Staszko.

TVN zrealizował 15 epizodów, które trafią na antenę jesienią 2012 roku.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź program telewizyjny na stronie teletydzien.pl!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paweł | stenka | telewizji | Różczka | jesien

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje