Reklama

Janusz Józefowicz: Szokująca propozycja

- Z jednej strony propozycja pojawienia się w "Tańcu z gwiazdami" była dla mnie szokująca, z drugiej strony - fajnie, spodobał mi się nieszablonowy sposób myślenia tych ludzi - Janusz Józefowicz opowiada, dlaczego przyjął zaproszenie stacji TVN do zasiadania w jury tanecznego show.

Znany choreograf i reżyser muzycznych spektakli podając powody, dla których zdecydował się zasiąść w jury "Tańca z gwiazdami", odwołał się do pewnego epizodu z życia Ałły Pugaczowej.

Reklama

- W Rosji miało miejsce takie wydarzenie... Ałła Pugaczowa wciąż jest tam największą gwiazdą. Pewien młody wokalista rockowy powiedział [kiedyś] publicznie, że Ałła Pugaczowa to jest taka... śśświnka, która psuje gust całej Rosji. Co zrobiła Ałła Pugaczowa? Zaprosiła tego młodego człowieka do udziału w swoim teledysku i oboje tarzali się w nim w błocie. To świadczyło o klasie tej artystki - twierdzi Józefowicz.

Kto nie zrozumiał metafory, temu tłumaczymy. Janusz Józefowicz twierdzi, że "Taniec z gwiazdami" psuje gust całej Polski, kiedy jednak otrzymał od twórców programu zaproszenie do jury, przekornie postanowił - wzorem Ałły Pugaczowej - że spróbuje "potarzać się w błocie" tandety, co świadczyć ma o jego klasie.

Dyrektor Studio Buffo przyznał jednak, że wspólnie z żoną Nataszą Urbańską, która będzie współprowadzącą show, nie od razu przyjęli zaproszenie "Tańca z gwiazdami".

- Długo trwało zanim zdecydowaliśmy się na udział w "Tańcu z gwiazdami". Jesteśmy ludźmi zajętymi, ja jestem akurat w trakcie realizacji dużego projektu artystycznego o Poli Negri, którego premierę przewiduję na końcówkę roku. Tu się nam te terminy jakoś pokrywają, ale ja tu nie mam za dużo roboty: przychodzę sobie w niedzielę, patrzę na to, co się dzieję i mówię to, co myślę. Nie jest to dla mnie zbyt absorbujące czasowo - zauważa Józefowicz.

- Fakt, że będziemy razem wracali do domu w niedzielne wieczory, też nie jest tu bez znaczenia - dodał juror "TzG".

Janusz Józefowicz uważa, że "Taniec z gwiazdami", poza popularyzacją tańca wśród Polaków, spełnia również wyjątkową edukacyjną funkcję.

- Zaletą tego formatu jest to, że on pokazuje ludziom, że taniec to nie jest taka prosta sprawa. Wszystkim się wydaje, że to jest lekka muza: wyszła, pokręciła się, fiku-miku. To jest ciężka harówa, to jest praca porównywalna do sportu wyczynowego. Żeby być dobrym tancerzem, żeby wyjść na scenę i fascynować widzów tańcem, trzeba spędzić tysiące godzin na treningu. Nasza praca na tym polega, że na scenie to jest ten moment święta, kiedy my prezentujemy efekt tej katorżniczej pracy. Zajmuję się teatrem muzycznym już prawie 30 lat. To są te setki godzin, których widz nie widzi. Tutaj, dzięki temu programowi, ma szansę to zobaczyć - powiedział Józefowicz.


Jak juror "TzG" odnosi się do krążących w kuluarach opinii o jego surowych ocenach?

- Ciężko mi nadążyć za swoja zła opinią. Nie przyszedłem tutaj z założeniem, że będę złym czy dobrym panem. Po prostu będę patrzył na to, co się dzieje i jeśli będzie mi się podobało, to będę mówił, że mi się podobało, a jeśli mi się nie spodoba, to powiem, że mi się nie podoba - zakończył Józefowicz.

13. odsłonę programu poprowadzi nowy duet - Natasza Urbańska, która zastąpi w tej roli Katarzynę Skrzynecką i Piotr Gąsowski. "Jest to dla mnie niezwykle stresujące przeżycie, jednak jestem tego zdania, że trzeba próbować nowych rzeczy. Ja po prostu lubię wyzwania!" - powiedziała Urbańska.

Skład jury również został w tej edycji "odświeżony". Poza Januszem Józefowiczem (zastąpił Zbigniewa Wodeckiego) tancerzy oceniać będą: Jolanta Fraszyńska (zamiast Beaty Tyszkiewicz), oraz - tradycyjnie - Iwona Szymańska-Pavlović i Piotr Galiński.


Podczas czwartkowej konferencji prasowej zaprezentowano również wszystkich uczestników 13. edycji tanecznego show. Program będzie pokazywany tradycyjnie w każdą niedzielę o godz. 20:00. W programie zobaczymy 14 gwiazd, które walczyć będą o Kryształową Kulę.

Pełna lista uczestników 13. edycji "Tańca z gwiazdami":

Katarzyna Zielińska w parze z Rafałem Maserakiem,
Aleksandra Kisio w parze z Łukaszem Czarneckim,
Katarzyna Pakosińska w parze ze Stefano Terrazzino,
Kacper Kuszewski w parze z Anną Głogowską,
Dariusz Kordek w parze z Blanką Winiarską,
Weronika Marczuk w parze z Janem Klimentem,
Michał Szpak w parze z Pauliną Biernat,
Marta Krupa z parze z Przemysławem Juszkiewiczem,
Stanisław Karpiel-Bułecka w parze z Magdaleną Soszyńską-Michno,
Bilguun Ariunbaatar w parze z Janją Lesar,
Jagna Marczułajtis w parze z Krzysztofem Hulbojem,
Zbigniew Urbański w parze z Izabelą Janachowską,
Anna Wendzikowska w parze z Michałem Stukanem
Kazimierz Mazur w parze z Bianką Żubrowską.

Program emitowany jest przez TVN od wiosny 2005 roku. Do tej pory najchętniej oglądana była trzecia odsłona show, która gromadziła przed telewizorami średnio 6,7 mln widzów.

Przypomnijmy, że poprzednią, 12. edycję programu, oglądało średnio 4,62 mln widzów. Wpływy z samych reklam nadawanych w przerwach programu wyniosły ponad 60 mln złotych. Przytoczone liczby chyba wyraźnie wskazują, że Polacy wciąż chcą oglądać wyginających się na parkiecie celebrytów.

Pierwszy odcinek 13. edycji "Tańca z gwiazdami" już w najbliższą niedzielę, 4 września, o godz. 20.00 na antenie TVN.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana polskiej telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje