Reklama

Janusz Gajos: Zawodowiec

W życiu właściwie wszystko układa mu się tak, jak tego pragnął...

Mówią o nim "Gajos zawodowiec". Dlaczego? To oczywiste - Janusz Gajos (73 l.) w każdej roli jest mistrzem. Równie perfekcyjny jako Janek w "Czterech Pancernych...", Turecki w Kabarecie Olgi Lipińskiej, czy Swidrygajłow w "Zbrodni i karze".

Reklama

On sam twierdzi, że nie stać go na bylejakość. - Moja matka zawsze nam powtarzała, że jeśli już coś się robi, trzeba to robić dobrze. Wiadomo było, co jest dobre, a co nie, co się należy, a co nie. Wpoiła mi też przekonanie, że jak coś robię, to powinienem wiedzieć, po co. I że to musi mieć sens...

A jeśli już coś zacznę, to za wszelką cenę mam to nie tylko dokończyć, ale jeszcze wykonać przyzwoicie - wyjaśnia aktor swoją skłonność do perfekcjonizmu.

Ojciec, rodowity Ślązak, chciał, żeby najstarszy syn miał zawód, który zapewni mu pozycję społeczną, ale także szacunek otoczenia i byt. Marzył, by został lekarzem, prawnikiem lub... księdzem.

Ale młody Janusz nie chciał iść wytyczoną przez ojca drogą. Chciał zostać aktorem i uparł się, że nie spocznie, dopóki nie dostanie się do szkoły teatralnej. I tak zrobił. Na wydział aktorski zdawał aż cztery razy! A dziś... stawiany jest studentom aktorstwa za wzór do naśladowania.

Skromny z natury, nie zachłystuje się swoją aktorską pozycją. Zapewnia tylko, że od życia dostał więcej niż pragnął. Ma wspaniałą córkę, kochającą żonę, wnuka. Rodzina jest dla niego bardzo ważna. Był wychowany w tradycyjnym domu i taki chciał sam stworzyć. Niestety, nie od razu się to udało.

Trzy małżeństwa pana Janusza miały swój finał na sali sądowej. Dopiero gdy spotkał obecną żonę, Elżbietę, poczuł chyba, że ma u boku wreszcie tę właściwą osobę. Czas to potwierdził. Są razem ponad dwadzieścia lat i aktor ma nadzieję, że tak już pozostanie. Żona, absolwentka psychologii, nie tylko dała mu ciepły dom, ale okazała się sprawnym menedżerem męża.

To ona teraz negocjuje umowy, doradza mu również umiejętnie w sprawach artystycznych. A on tym samym może mieć więcej czasu na swoje hobby. Bo poza aktorstwem, pan Janusz ma inne talenty.

Jego pasją jest grafika komputerowa i fotografia. Aktor miał już kilka wystaw swoich prac. Wszystkie spotkały się z życzliwym przyjęciem publiczności. Więc nie musi się teraz obawiać, że gdy w przyszłości zabraknie ról, będzie chodził z kąta w kąt i narzekał...

- Mam wspaniałą rodzinę, przytulny dom, wciąż pracuję i jestem zdrowy. Czy można chcieć od życia czegoś więcej? - mówi z zadowoleniem.

Iza Wojdak

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Janusz Gajos | Janusz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje