Reklama

Reklama

Jan Kliment w "Mam talent!": Lałem śmiechem

"Dla mnie to nie jest nowość, ponieważ na co dzień sędziuję zawodowe pary" - mówi Jan Kliment o roli jurora w "Mam talent!". Znany z "Tańca z Gwiazdami" sympatyczny Czech będzie jesienią oceniał uczestników w show TVN-u.

"Dla mnie to nie jest nowość, ponieważ na co dzień sędziuję zawodowe pary" - mówi Jan Kliment o roli jurora w "Mam talent!". Znany z "Tańca z Gwiazdami" sympatyczny Czech będzie jesienią oceniał uczestników w show TVN-u.
Jan Kliment na planie programu "Mam talent!" /Gałązka /AKPA

Jesienią kolejna, wyjątkowa edycja "Mam talent!", programu który pokochali polscy widzowie. W tym sezonie powitamy nowego jurora.

Jan Kliment: Jestem czułym jurorem

"Mam doświadczenie w sędziowaniu, ale tu są różne dyscypliny, przez co na pewno jest inaczej" - mówi Jan Kliment, który na jurorskim fotelu zastąpił Agustina Egurrolę.

"Nie jestem surowym jurorem. Jestem czuły i ludzki" - zapewnia Czech.

"Dziewczyny mnie bardzo ciepło przyjęły. Świetne jest to, że one bardzo się różnią - Małgosia jest za naturą, Agnieszka jest realistyczna. A ja dodam temu wszystkiemu czeski humor" - dodaje.

Reklama

"Talent, charyzma, osobowość" - na to zwraca uwagę wśród uczestników Jan Kliment.

Tancerz obiecuje, że w nowej edycji nie zabraknie zaskoczeń. "Będą występy poruszające i zabawne. Jest jeden świetny cyrk. Na ich występie lałem śmiechem" - zapewnia Kliment, który wciąż uczy się poprawności polskich związków frazeologicznych.

"Michał Kempa jest fajny. Ma świetne dowcipy. Zakolegowaliśmy się, bo dla nas obu to pierwszy raz w tym programie. Dodatkowo jeździliśmy na plan taksówką i tam wymienialiśmy się uwagami na temat tego, jak minął nam dzień" - charakteryzuje nowego prowadzącego Czech.

Jan Kliment: Kim jest?

Jan Kliment urodził się w Zwoleniu. Jest synem Słowaka i Czeszki. Ma dwóch braci: starszego o trzy lata Radka i młodszego o sześć lat Milana. Po utracie pracy przez ojca przeniósł się do Ostrawy, gdzie ukończył technikum ze specjalnością metalurgii. W młodości ćwiczył gimnastykę, grę w hokeja, boks i kulturystykę.

Zainspirowany filmem "Dirty Dancing" w wieku 17 lat rozpoczął trenowanie tańca towarzyskiego. Zawodowo tańczył z Petrą Kostovcikov, z którą dotarł do finału Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim oraz sześciokrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Czech, a w 2002 zdobył tytuł mistrzowski, dzięki czemu wyjechali na Kubę, gdzie szlifowali technikę u kubańskich instruktorów tańca.

W 2003 roku ponownie zdobył mistrzostwo Czech, tym razem z Ewą Szabatin. Później tańczył z Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner, z którą pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Szwajcarii. Jest też pięciokrotnym mistrzem Polski oraz trenerem i sędzią World Dance Council. Reprezentuje klasę "B" w tańcach standardowych oraz najwyższą, międzynarodową klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich.

W 2008 był trenerem tańca w programie "ČT StarDance ...když hvězdy tančí", w parze z Zuzaną Norisovą zajął drugie miejsce w finale. W latach 2009-2011 występował jako trener tańca w programie TVN "Taniec z gwiazdami", a jego partnerkami były, kolejno: Natasza Urbańska, Katarzyna Grochola, Edyta Górniak i Weronika Marczuk.

W listopadzie 2012 roku w Teatrze Buffo premierę miał taneczny spektakl "I Move You" z udziałem Klimenta.

Od 2014 roku Kliment występuje jako trener tańca w programie telewizji Polsat "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Jego partnerkami w programie były, kolejno: Natalia Siwiec, Anna Wyszkoni, Ewa Kasprzyk, Cleo, Julia Wróblewska, Misheel Jargalsaikhan, Natalia Szroeder, Beata Tadla, Joanna Mazur, Monika Miller i Ania Karwan. W parze ze Szroeder, Tadlą i Mazur wygrał odpowiednio w finale siódmej, ósmej i dziewiątej edycji programu.

W 2017 zagrał w teledysku do piosenki Natalii Szroeder "Zamienię cię".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jan Kliment (tancerz) | Mam Talent

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy