Reklama

Jak znieczula się Agnieszka Więdłocha?

Największą popularność przyniosła jej rola Leny Sajkowskiej w "Czasie honoru". Teraz z powodzeniem gra anestezjolożkę w serialu "Lekarze". Agnieszka Więdłocha wyznaje, jak sama się... znieczula.

"Po ciężkim dniu w pracy lubię pobyć sama. Jestem typem samotnika, ale że w moim życiu najważniejsi są ludzie, lubię też towarzystwo przyjaciół. Wchłaniają mój stres jak gąbka" - mówi aktorka w rozmowie z "Tele Tygodniem".

Reklama

W serialu "Czas honoru" Agnieszka Więdłocha grała żonę Janka, czyli Antoniego Pawlickiego. W postać jej ojca wcielał się Krzysztof Globisz. Młoda aktorka wyjątkowo ciepło wspomina to spotkanie.

"Był moim pierwszym filmowym tatą - cudownym! Na planie podchodził do mnie bardzo pedagogicznie. Móc obcować z nim w pracy to było prawdziwe szczęście" - przyznaje Więdłocha.

Przy okazji wywiadu aktorka stwierdziła, że choć grała już kilka razy czyjąś żonę [na przykład w "M jak miłość" wcieliła się w żonę Pawła Zduńskiego - red], to w życiu prywatnym do tej roli jej nie spieszno...

"Jeszcze nie jestem żoną. Bardzo się przed tym bronię. Później są rozwody. Po co mi to" - pyta Agnieszka Więdłocha.

Aktorka opowiedziała też o pracy na planie "Lekarzy". Okazuje się, widok krwi to dla niej żaden problem!

"Zdawałam maturę z biologii, później chciałam iść na stomatologię. Jestem też po kursach pierwszej pomocy. Zresztą medycyna i aktorstwo to pokrewne zawody. W obu przypadkach pracuje się nad sobą i nad drugim człowiekiem" - stwierdza.

Czy do roli pani anestezjolog w "Lekarzach" aktorka musiała się specjalnie przygotować?

"Nie należę do aktorów, którzy uważają, że trzeba się na rok zamknąć w zakładzie karnym, żeby grać więźnia. Albo studiować medycynę i przyglądać się operacjom, żeby być wiarygodnym jako lekarz. Zawsze zdaję się na intuicję. Jednak dzięki tej produkcji mieliśmy możliwość uczestniczenia w prawdziwych operacjach" - opowiada.

Cały wywiad z Agnieszką Więdłochą można przeczytać w najnowszym 13. numerze "Tele Tygodnia".

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Więdlocha | Agnieszka Więdłocha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje