Reklama

Jak aktorzy pomagają innym?

Popularni aktorzy wykorzystują swoją sławę do szczytnych celów. Biorą udział w akcjach charytatywnych, angażują się w kampanie społeczne pomagając potrzebującym. A wśród nich między innymi Agnieszka Sienkiewicz, znana z serialu "M jak miłość" oraz gwiazda "Lekarzy" - Magdalena Różczka.

Agnieszka Sienkiewicz, aktorka, którą oglądamy w serialu "M jak miłość", została niedawno wolontariuszką w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w podwarszawskim Otwocku.

To, co ważne

Reklama

W placówce, w której przebywają niemowlaki do pierwszego roku życia, pojawia się kilka razy w miesiącu, bawi się z nimi, karmi, przytula i przewija.

- Zawsze lubiłam pracę z dziećmi, więc stwierdziłam, że to odpowiednie miejsce - wyjaśnia. - Widząc uśmiech na twarzy maluchów, wdzięczność za okazywaną im czułość, nabieram ogromnego dystansu do własnych problemów - zwierza się nam aktorka, której marzeniem jest, by każde przebywające w ośrodku dziecko znalazło kochających rodziców.

- Te maluchy najbardziej potrzebują poczucia bezpieczeństwa i miłości. Z podziwem patrzę na pracowników ośrodka, którzy starają się stworzyć swoim podopiecznym namiastkę domu - nie ukrywa wzruszenia Agnieszka Sienkiewicz.

W szczytnym celu

Bartłomiej Topa, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie "Mój biegun", zaangażowany jest w działalność Fundacji "Synapsis", która wspiera cierpiących na autyzm. Gwiazdor wziął udział w filmie pokazującym zachowanie dotkniętych chorobą, ich sposób postrzegania świata oraz to, jak odbiera ich otoczenie.

- Dla mnie to było zadanie aktorskie, a dla wielu ludzi to codzienność, z którą muszą się zmagać - wyjaśniał udział w kampanii.

Bezcenny uśmiech

W działalność charytatywną angażuje się także znana m.in. z serialu "Lekarze" Magdalena Różczka. Aktorka jest Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF oraz wspiera "Fundację Spełnionych Marzeń" w ramach której odwiedza w szpitalach ciężko chore dzieci.

- Świadomość, że mogę robić coś dobrego dla innych, daje mi ogromną siłę - przyznaje. - Uśmiech tych dzieci wart jest wszystkiego!

Wybudzeni

Niesamowite sukcesy odnosi Ewa Błaszczyk. Aktorka pod wpływem osobistej tragedii od lat pomaga dzieciom w śpiączce. Jej fundacja "Akogo?", którą także wspiera "Tele Tydzień", wybudowała klinikę, w której przebywają mali pacjenci po ciężkich urazach mózgu. "Budzik" działa od lipca tego roku, a ma na koncie już trójkę wybudzonych ze śpiączki dzieci.

- To pokazuje sens istnienia tej placówki - mówi aktorka.

KRAS, JBJ

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje