Reklama

Reklama

Jacek Kurski o TVP: "Nie dążę do zamordyzmu"

Prezes TVP Jacek Kurski udzielił wywiadu tygodnikowi "wSieci". W rozmowie z braćmi Jackiem i Michałem Karnowskimi odniósł się do zmian w telewizji. "Liderzy opozycji są obecni w programach informacyjnych w stopniu, o którym politycy PiS mogli do niedawna pomarzyć" - twierdzi szef TVP.

Jacek Kurski - prezes TVP

Jacek Kurski został prezesem TVP 8 stycznia bieżącego roku. Zdaje sobie sprawę z tego, że "będzie szczególnie ostro oceniany ze względu na swoją polityczną przeszłość". Były polityk PiS i Solidarnej Polski zapewnia, że jego kariera polityczna nie wpłynie na pracę prezesa TVP.

"Nie dążę do politycznego zamordyzmu". (...) 'Wiadomości' potrafią z maleńkiej pikiety walentynkowej KOD zrobić "wypasioną" informację nr 1. Albo naprawdę udana, ważna wizyta premier Beaty Szydło w Brukseli zostaje okrojona i zepchnięta na drugie miejsce przez pozbawioną treści wizytę Komisji Weneckiej. Szefowa 'Wiadomości' uznała, że tak ma być, i ja to szanuję - podkreśla Jacek Kurski.

Reklama

Szef TVP uważa, że liderzy partii opozycyjnych są dziś obecni w programach informacyjnych "w stopniu, o którym politycy PiS mogli do niedawna pomarzyć".

Jacek i Michał Karnowscy zapytali, czy liczne zwolnienia w telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego były konieczne, i czy Piotr Kraśko nie mieścił się w obecnej formule "Wiadomości"?

"Myślę, że spokojnie mógłby się zmieścić. I pewnie tak by było, nawet po tym, co TVP wyrabiała w czasie obu kampanii, gdyby nie to, co wydarzyło się już po wyborach parlamentarnych. (...) Z przerażeniem patrzyłem, jak dziennikarze, których ceniłem, rzucali spod kamery niemal diabelskie spojrzenia. Sprzeniewierzyli się standardom. To, jak dobierali wypowiedzi, w jakim kontekście je umieszczali, jak udawali, że nie rozumieją sensu niektórych zdań" - tłumaczy Jacek Kurski redaktorom "wSieci".

TVP pod jego wodzą będzie "telewizją ważnych spraw. Medium, które jest zwierciadłem narodowej wspólnoty i które jednoczy Polaków wokół narodowych celów".

W sobotę, 27 lutego, pracę Jacka Kurskiego na stanowisku szefa telewizji oceniła premier Beata Szydło. Szefowa rządu o mediach publicznych wypowiedziała się na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

"Oceniam te zmiany bardzo pozytywnie. To nie jest łatwe, nie chodzi też o to, żeby przeprowadzić rewolucję czy dokonać zmian, które zachwieją funkcjonowaniem instytucji. Natomiast chodzi o to, żeby odbudować media publiczne, żeby rzeczywiście telewizja publiczna była publiczną, żeby realizowała misję, żeby była pluralistyczna, obiektywna" - powiedziała Beata Szydło.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje