Reklama

Ilona Felicjańska radzi, jak być niezniszczalną

Ilona Felicjańska przeszła w życiu wiele i po latach walki m.in. z alkoholizmem, pomaga kobietom wyjść z opresji. Tym razem postanowiła zrobić to przy pomocy literatury - napisała książkę "Jak być niezniszczalną".

Ilona Felicjańska przez lata była jedną z najbardziej znanych gwiazd polskiego show-biznesu. Ta piękna modelka, która pozowała do tysięcy zdjęć i chodziła po wielu wybiegach w 1993 roku była II wicemiss Polonia. W latach 1994-1998 była asystentką Mariusza Szczygła w popularnym talk-show "Na każdy temat". Później współpracowała z wieloma projektantami i markami w Polsce i na świecie.

Reklama

Po latach Felicjańska przyznała się do alkoholizmu, który pogłębił się po ślubie. O swoim życiu powiedziała wszystko w wywiadzie-rzece "Cała prawda o...", który ukazał się na rynku w czerwcu 2013 roku.

Teraz Ilona Felicjańska postanowiła sama napisać książkę, w której przedstawia problem uzależnienia. "Mam świadomość, że jestem uzależniona i do końca życia będę zmagała się z konsekwencjami choroby. Wydawałoby się, że szczęście jest ostatnią rzeczą, która może się przytrafić alkoholikowi. A mimo to jestem szczęśliwa, a wszystkie emocje, których doświadczam, zarówno te dobre, jak i złe, są potrzebne, żebym czuła, że jestem człowiekiem i że żyję naprawdę" - pisze Felicjańska w swojej nowej książce.

W "Jak być niezniszczalną" modelka mówi w bardzo bezpośredni sposób o sprawach, które zazwyczaj są tabu. Daje do zrozumienia, że alkoholikiem może być każdy, nie tylko człowiek z niskich sfer, ale także z tych najwyższych.

"Czytelnicy i czytelniczki znajdą w książce wiele wartościowych informacji teoretycznych dotyczących uzależnień, Programu Dwunastu Kroków, funkcjonowania grup AA, a także wypowiedzi psychiatrów i ekspertów. Ilona Felicjańska cytuje fragmenty listów czytelniczek i nie boi się pisać o emocjach związanych z nałogiem, takich jak strach i wstyd, które trzeba przełamać. Przybliża czytelnikom prawdziwe działanie alkoholu i zjawiska towarzyszące uzależnieniom, takie jak problemy rodzinne, depresja i przemoc - również psychiczna" - piszą osoby z Wydawnictwa Burda Książki, którego nakładem ukazała się "Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy".

Tytuł dostępny jest na rynku od 30 kwietnia, a już 7 maja w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera i promocja książki z udziałem autorki i przedstawicieli mediów.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje