Reklama

HBO rezygnuje z drugiego sezonu serialu „Outsider”

Choć Stephen King w jednym z ostatnich wywiadów chwalił jakość scenariuszy drugiego sezonu „Outsidera” opartego na motywach jego powieści pod tym samym tytułem, to - jak się okazuje - szefowie stacji HBO nie podzielają tego zachwytu. I podjęli decyzję o skasowaniu tego serialu. Fani tej produkcji muszą mieć nadzieję na to, że będzie ją kontynuowała inna stacja lub serwis streamingowy.

Ben Mendelsohn w ostatnim odcinku "Outsidera"

Nie pomogły świetne oceny serialu "Outsider". Jak informuje portal "Deadline", produkująca go stacja HBO zrezygnowała z kontynuacji tej produkcji. Tym samym rozpoczęło się poszukiwanie nowego "domu" dla "Outsidera". Jeśli taki się nie znajdzie, fanom serialu na osłodę pozostanie kontynuacja oryginalnej powieści, która znalazła się w wydanym w tym roku zbiorze opowiadań Kinga "Jest krew...". Jedna z głównych bohaterek "Outsidera", Holly Gibney, jest też bohaterką książkowej trylogii Kinga, zapoczątkowanej powieścią "Pan Mercedes". Jest prawdopodobne, że King nie pożegna się tak łatwo ze stworzoną przez siebie postacią i pojawi się ona w kolejnych jego powieściach.

Reklama

Miała też pojawić się w drugim sezonie serialu "Outsider". "Będzie drugi sezon 'Outsidera'. Jego produkcja ruszy, jak najszybciej to będzie możliwe. Wiem dokładnie, w jaką stronę podąży fabuła, bo widziałem część scenariuszy. Powiem tylko, że są naprawdę wspaniałe i znalazły się w nich przerażające elementy paranormalne" - mówił King w niedawnym wywiadzie dla "Entertainment Weekly".

"Outsider" opowiada historię śledztwa prowadzonego przez detektywa Ralpha Andersona i prywatną detektyw Holly Gibney. O brutalne morderstwo chłopca oskarżony zostaje szanowany trener drużyny juniorów. Jego wina wydaje się być stuprocentowo pewna, jednak on przedstawia dowody na to, że w chwili zabójstwa był zupełnie gdzie indziej.

Serial HBO to druga produkcja oparta na twórczości Stephena Kinga, która w ostatnich tygodniach została skasowana. Wcześniej poinformowano, że nie powstanie trzeci sezon serialu "Castle Rock". Mimo to lista nowych produkcji opartych na prozie Kinga wciąż jest o wiele dłuższa niż tych, których więcej nie zobaczymy na ekranach.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama