Reklama

Hanna Lis wróci do TVP?

Hanna Lis, po ponad dwóch latach przerwy, może wrócić do telewizji publicznej. Nowy szef telewizyjnej Dwójki widziałby popularną dziennikarkę jako nową prowadzącą "Panoramy".

W Telewizji Polskiej trwają rozmowy, aby Hanna Lis została prezenterką "Panoramy" - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Reklama

Z informacji gazety wynika, że za sprowadzeniem dziennikarki do TVP opowiada się nowy szef telewizyjnej Dwójki. Zmian nie chce komentować szef "Panoramy", jednak podobno został już poinformowany o planach zatrudnienia Hanny Lis.

Przypomnijmy, że dziennikarka do kwietnia 2009 roku była prowadzącą "Wiadomości". Wówczas TVP postanowiła rozwiązać umowę z Lis informując, że bezpośrednim powodem tej decyzji, było "poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej" przez dziennikarkę, wynikające z samowolnej zmiany treści komunikatu odczytanego w głównym wydaniu "Wiadomości" 20 kwietnia 2009 roku.

Dodatkowym powodem było udzielenie - bez pisemnej zgody TVP - wywiadu prasowego dotyczącego wewnętrznych spraw spółki.

Co ciekawe, Rada Programowa Telewizji Polskiej argumenty o naruszeniu etyki dziennikarskiej uznała wówczas za absurdalne.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana polskiej telewizji w jednym miejscu!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hanna Lis | wroc | telewizji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje