Reklama

Gotowanie na ekranie

Sukces nowych kulinarnych show jest dowodem na to, że coraz bardziej lubimy gotować. Która z gwiazd nas szczególnie zachęca do sięgnięcia po patelnię i rondel?

Świetną oglądalność mają emitowane przez TVN "Kuchenne rewolucje". Program prowadzi znana warszawska restauratorka, Magda Gessler. Próbuje ratować podupadające lokale, zaglądając kucharzom do garnków i testując umiejętności kelnerów. Gdy odkrywa przyczynę braku klientów, najczęściej układa nowe menu i zmienia wygląd miejsca.

Reklama

- Prowadzenie restauracji jest jak prowadzenie teatru. Reżyseruje się fantastyczne dania, codziennie coś nowego. To jest sztuka, miłość i pasja - przekonuje Gessler.

Już niedługo licznym programom kulinarnym przybędzie jeszcze jeden konkurent. Kanał TV 4 rusza z "Coolinariami". W każdym odcinku tego show występować będzie uczestnik, który nie umie zbyt dobrze gotować. W ciągu jednego wieczoru dwóch kucharzy: Artur Grajber, szef kuchni Hotelu Sheraton w Warszawie oraz Marcin Budynek, szef kuchni Hotelu Warszawa w Augustowie, będzie miało za zadanie nauczyć go podstaw gotowania, wystarczających do wydania eleganckiej kolacji dla przyjaciół.

Aby było ciekawiej, każdy z szefów kuchni poda uczestnikowi przepisy na dwie potrawy. Przepis pierwszego kucharza bohater wykonywać będzie pod okiem drugiego, po czym role się odwrócą. Po przyrządzeniu wszystkich potraw nastąpi finał - kolacja, w czasie której goście zaproszeni przez uczestnika będą mogli ocenić jego postępy. Po kolacji goście ocenią zaserwowane dania w skali od 1 do 10.

Prowadzącym "Coolinaria" będzie Kuba Klawiter, w przeszłości gospodarz takich programów jak "Big Brother" czy "Istne szaleństwo".

O tym, że wciąż jest miejsce na nowe programy kulinarne wie Joanna Brodzik. Aktorka zadebiutowała ostatnio w całkiem nowej roli, w programie "Brodzik od kuchni". Gotowanie jest jej pasją od lat, ale do tej pory nie zdradzała tajników swojej kuchni. Teraz się nimi dzieli i, co więcej, przekonuje, że każda kobieta może być w kuchni taką boginią, jak sławna Nigella Lawson. Ta seksowna brytyjska dziennikarka i prezenterka z gotowania robi prawdziwą ucztę zmysłów.

Na brak widzów nie narzekają też Robert Makłowicz i Robert Sowa. Obaj kucharze podkreślają, że gotowanie wychodzi wtedy, gdy gotującym sprawia dużą radość.

KZ

Kurier TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: show | gotowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje