Reklama

Reklama

​"Goła baba" na żywo w Teatrze Telewizji

Już 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:25 w Teatrze Telewizji premiera autorskiego monodramu Joanny Szczepkowskiej "Goła baba". Widzowie Jedynki obejrzą kultowy spektakl, który jest wystawiany już od 20 lat.

Joanna Szczepkowska wystawia "Gołą babę" od 1997 roku

"Goła baba" to tytuł, jaki swojej sztuce nadała Joanna Szczepkowska, jednocześnie autorka, reżyserka i odtwórczyni głównej roli. Co się za takim tytułem kryje? Autorka nie chce niczego zdradzać. Mówi tylko, że to komedia, a główną rolę w tej sztuce gra publiczność, a ona obserwuje ją czujnie, prowadzi z nią dialog i dlatego każdy spektakl jest inny.  Jaki będzie ten w Teatrze Telewizji na żywo? Czy wydarzy się coś, czego jeszcze nie było? Podobno zawsze coś się wydarza.

W "Gołej babie" Szczepkowska gra dwie zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki. Każda z nich rozumie swój zawód inaczej - jedna , idealistka, uprawia sztukę "nieskażoną", czyli koncert gry na ciszy, wymagający specjalnego stanu ducha publiczności, druga to uosobienie szmiry i bezczelności a jej "sztuka" to prymitywne dowcipy i beznadziejny, pośpieszny striptiz. Obie nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Spektakl dzieje się tu i teraz, publiczność jest istotnym bohaterem, przez co każde przedstawienie nabiera innego wymiaru. Niespodziewana pointa sztuki stawia widza przed pytaniem czy to z czego się zaśmiewał nie jest też ludzkim dramatem.

Reklama

"Goła baba" od lat jest wystawiana w całej Polsce i na świecie zawsze przy pełnej widowni. Teraz dzięki Telewizji Polskiej widzowie zyskają możliwość obejrzenia tego spektaklu w Teatrze Telewizji na żywo.  Prapremiera  monodramu  odbyła się w Teatrze Powszechnym w Warszawie 5 kwietnia 1997 r. 

Spektakl w TVP realizowany jest we współpracy z Narodowym Instytutem Nauk Audiowizualnych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Szczepkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje