Reklama

Reklama

Gessler, Ibisz czy Szulim?

Tadeusz Sznuk, Magda Gessler, Krzysztof Ibisz, Agnieszka Szulim oraz Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk - oto gwiazdy polskich mediów, które będą walczyć o tegoroczną Telekamerę "Tele Tygodnia" w kategorii osobowość telewizyjna.

Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk

Duet telewizyjny, któremu od ponad dekady udaje się łączyć pokolenia. A wszystko dzięki muzyce. W ich wydaniu historia nie jest ani nudna, ani... stara.

Maria Szabłowska urodziła się 26 września 1946 r. w Warszawie. Ukończyła arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutowała jako gość na antenie Polskiego Radia w Rozgłośni Harcerskiej, natomiast pracę jako dziennikarka zaczęła od programu "Dziewczyny Bitlesów". W późniejszych latach prowadziła m.in. audycję "Muzyka nocą".

Na ekranie pierwszy raz pojawiła się w połowie lat 80., w programie "Studio Lato". Następnie mogliśmy oglądać ją w takich programach, jak "Stare, nowsze i najnowsze" oraz "Kawa czy herbata?". Przez te wszystkie lata udowodniła, że dziennikarstwo muzyczne jest jej żywiołem - obecnie prowadzi m.in. audycję "Muzyczna Jedynka".

Reklama

Jest autorką książek "Elvis - amerykański sen" oraz "Cały ten big beat". Za swoją wieloletnią pracę została nagrodzona w 2005 r. Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a w 2011 r. została odznaczona przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Krzysztof Szewczyk, urodzony w 1947 r., jest nie tylko dziennikarzem radiowych oraz telewizyjnym, ale także przedsiębiorcą, konferansjerem oraz tłumaczem języka szwedzkiego.

Ukończył elitarną szkołę handlową, jednak jego pasją od dziecka była muzyka. Swoje pierwsze kroki stawiał w polskim radiu prowadząc audycję "Studio Rytm" (wraz z Marią Szabłowską). W latach 80., wraz z Wojciechem Pijanowskim i Włodzimierzem Zientarskim, współtworzył program rozrywkowy "Jarmark", w którym prezentowano głównie nowości z Zachodu, takie jak teledyski czy konkursy dla telewidzów. Program ten cieszył się ogromną popularnością i w tamtych czasach był zdecydowanie najbardziej barwną odskocznią od szarej rzeczywistości.

Duet Szewczyk - Szabłowska zyskał ogromną sympatię widzów w 2001 roku, gdy oboje zaczęli prowadzić na antenie TVP2 program muzyczny "Wideoteka Dorosłego Człowieka". Oboje nadali mu niezwykle ciepły, lekko nostalgiczny charakter, który od lat przyciąga przed telewizory ogromną rzeszę fanów.

Tadeusz Sznuk

Gdyby istniała kategoria skromność i takt - byłby murowanym faworytem. Od 18 lat prowadzi popularny teleturniej "Jeden z dziesięciu". Jego hobby to lotnictwo.

Z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem, jednak to praca w mediach okazała się jego prawdziwym powołaniem - ponad 50-letnia kariera dziennikarza i prezentera jest tego najlepszym dowodem.

Sznuk urodził się 16 lipca 1943 r. w Kielcach. Odkąd w 1959 r. zadebiutował jako lektor i reporter w Rozgłośni Harcerskiej, wiedział już, że to właśnie jest praca dla niego. Od tamtej pory nie przestawał prowadzić audycji, brał udział m.in. w "Sygnałach dnia" i w "Lecie z Radiem", emitowanych w Programie 1 PR.

W telewizji pojawił się w programie "Studio 2" w TVP, dwukrotnie prowadził koncerty Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz Festiwal Piosenki Radzieckiej. Pracuje również jako komentator pokazów lotniczych, m.in. Pikniku Lotniczego w Płocku. Jest laureatem wielu nagród i odznaczeń, takich jak Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2011) oraz Diamentowy Mikrofon (2005).

Obecnie znany jest przede wszystkim jako gospodarz kultowego teleturnieju "Jeden z dziesięciu", emitowanego na TVP2 od 1994 roku i nieprzerwanie cieszącego się ogromną popularnością.

Magda Gessler

Ubiegłoroczna zdobywczyni Telekamery dla osobowości telewizyjnej, w tym roku znów ma szansę triumfować w tej kategorii. Restauratorka, która stała się gwiazdą. W 2012 roku, podjęła się nowego wyzwania. Oceniała amatorów walczących o tytuł MasterChefa. Poznaliśmy jej łagodniejszą stronę.

Gessler przyszła na świat 10 lipca 1953 roku. Mimo że posiada wykształcenie artystyczne, które zdobyła na Akademii Sztuk Pięknych w Madrycie, to polski rynek podbiła jako restauratorka o nieprzeciętnym charakterze.

Popularność przyniósł jej w 2010 roku program "Kuchenne rewolucje", w którym przeprowadza porządek w upadających restauracjach. Wie, jak to robić, bo sama jest właścicielką sieci lokali w różnych miastach Polski, które słyną z niezwykle wysokiego standardu. Magda Gessler nie zaniedbuje bowiem nawet najdrobniejszych szczegółów i zawsze pilnuje, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

W 2012 r. wydała książkę z przepisami, wcześniej w 2005 i 2007 roku światło dzienne ujrzały inne jej publikacje: "Kuchnia, moja pasja" i "Kocham gotować - Magdy Gessler przepis na życie".

Restauratorka nie próżnuje. Pisze felietony kulinarne, nie zapomina również o swoich artystycznych zdolnościach i często jest autorką projektów wystroju restauracji. Ponadto od września zeszłego roku zasiada w jury popularnego programy kulinarnego "MasterChef".

Krzysztof Ibisz

Telewizję i show-biznes wręcz zalewa młoda krew, a on wciąż jest na topie. Widzowie kochają go za szczerość, witalność i siwe włosy, które niedawno pojawiły się na jego skroniach.

Ibisz to niewątpliwie najbardziej rozpoznawalny gospodarz polskich programów rozrywkowych oraz teleturniejów, dwukrotny zdobywca Telekamery w kategoriach widowisko telewizyjne oraz rozrywka.

Dziennikarz urodził się w Warszawie, 25 lutego 1965 roku. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Teatralnej i Filmowej w Łodzi oraz Instytutu Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Na swoim koncie ma udział w kilku serialach ("M jak miłość", "Plebania", "I kto tu rządzi?") oraz filmach fabularnych ("ESD", "Kolos", "Fenomen"), pojawiał się także na deskach teatru oraz miał swoje pięć minut w polityce - jednak największą popularność zawdzięcza prowadzeniu programów, a ich lista jest naprawdę imponująca.

Zadebiutował prowadząc "Klub Yuppies", potem mogliśmy go podziwiać m.in. w takich show, jak: "Czar Par", "Życiowa szansa", "Bar", "Awantura o kasę", "Gra w ciemno", "On i ona" i wielu, wielu innych.

Ostatnimi czasy Krzysztofa Ibisza możemy oglądać na antenie Polsat Cafe w talk-show "Zrozumieć kobietę". Zaczął również działać jako propagator zdrowego trybu życia i w związku z tym w 2010 r. wydał książkę pt. "Jak dobrze wyglądać po 40-ce".

Agnieszka Szulim

Dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna, znana ze swojego niezwykle szczerego usposobienia. Udowodniła, że mimo niewątpliwej urody nie zamierza być na ekranie tylko dla ozdoby. Przez swoją szczerość straciła pracę w "Pytaniu na śniadanie", by zostać jedną z prowadzących "Bitwy na głosy". Niedawno zmieniła pracodawcę i pewnie znów nas zaskoczy.

Szulim urodziła się w 15 kwietnia 1978 roku. Wykształcenie zdobyła na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, później skończyła podyplomowe studium Formy Dziennikarskie w Akademii Telewizyjnej TVP, uczyła się również w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie, gdzie zdobyła licencjat w zakresie dziennikarstwa radiowego.

Od początku specjalizowała się w porannych programach - najpierw prowadziła audycję "Obudź się!", następnie pojawiła się na ekranie w TVP1 jako gospodyni popularnego programu "Kawa czy herbata?". Od 2010 do 2012 roku współprowadziła "Pytanie na śniadanie" na antenie stacji TVP2, na której wraz z Hubertem Urbańskim była też gospodarzem show "Bitwa na głosy".

Razem z Kubą Wojewódzkim prowadzi również poranną audycję "Zwolnienie z WF-u" na antenie radia Eska Rock.

W tym roku Agnieszka Szulim zaczyna pracę dla TVN, gdzie będzie miała szansę wykazać się jako gospodyni nowego magazynu "Na językach". Konkurencję w postaci Anny Wendzikowskiej i Kate Rozz, które również ubiegały się o tą posadę, pokonała przede wszystkim dzięki swojemu profesjonalizmowi oraz wieloletniemu doświadczeniu.

Zasady i nagrody

W tegorocznej edycji Telekamer głosujemy od 31 grudnia 2012 roku do 28 lutego 2013 roku, wyłącznie wysyłając SMS-y pod numer 7265, wpisując w treści kod zamieszczony przy nominacji, np. TK.A1. Jeden SMS może zawierać głos oddany tylko na jedną nominację w jednej kategorii.

UWAGA: z jednego numeru telefonu można wysłać TYLKO 17 SMS-ów (po jednym w każdej kategorii). Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł (z VAT).

Zachęcamy do głosowania we wszystkich kategoriach.

Na uczestników plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody:

1/ 2 samochody osobowe Citroën C-ELYZEE 4D

2/ wycieczka do Wenezueli (objazdowa + wypoczynek) - bon do wykorzystania do 31.03.2014 roku dla 2 osób

3/ wycieczka do Maroka (bon do wykorzystania do 31 grudnia 2013 dla 2 osób)

3/ zestaw kina domowego Harman Kardon BDS877BQ

4/ 5 aparatów cyfrowych FUJIFILM HS25EXR

ponadto atrakcyjne nagrody gotówkowe.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

Regulamin głosowania na stronie www.telekamery.pl oraz w siedzibie Organizatora.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy