Foremniak poprowadzi "Stalking - zła miłość"
Nieodebrane połączenia, setki niechcianych maili i smsów czy nachodzenie - to tylko niektóre z przejawów stalkingu. To zjawisko wciąż przybiera na sile, a świadomość problemu wśród Polaków nadal jest dość znikoma. Telewizja ID postanowiła to zmienić, pomagając tym, którzy doświadczają stalkingu. W działania zaangażowała się Małgorzata Foremniak. W programie "Stalking - zła miłość" aktorka przedstawi widzom ID najbardziej wstrząsające historie osób, które borykały się z uporczywym nękaniem.
Emisja programu "Stalking - zła miłość" (premiera w czwartek, 24 lipca, o godz. 21 na kanale ID) ma pomóc ofiarom stalkingu odnaleźć w sobie siłę, by przeciwstawić się stalkerowi i zgłosić problem na policję. Przykładem do naśladowania jest prowadząca, Małgorzata Foremniak, która postąpiła właśnie w taki sposób, nie dając się zastraszyć prześladowcy. Jako gospodarz programu "Stalking - zła miłość" przedstawi widzom historie osób, które padły ofiarami obsesyjnych dręczycieli. Ich życie zamieniło się w piekło, a wszystko zaczęło się od niewinnego telefonu, przypadkowego spotkania czy nieporozumienia.
"Wybór Małgorzaty Foremniak nie był przypadkowy. Aktorka przez długi czas sama miała poważny problem ze stalkerami. Mamy nadzieję, że dzięki niej wiele osób dowie się, jak rozpoznawać pierwsze oznaki stalkingu oraz w jaki sposób sobie z nim radzić" - podkreśla Bartłomiej Główczyński, Channel Director Lifestyle w Discovery Networks.
Każdy odcinek serii "Stalking - zła miłość" z udziałem Małgorzaty Foremniak zawiera fabularyzowane rekonstrukcje zdarzeń, które pozwolą widzom zaobserwować, jak z pozoru normalna znajomość przeradza się w koszmar. Dodatkowo, wszystko opatrzone jest relacjami świadków i ofiar. W poszczególnych odcinkach swoje opinie wyrażają psychologowie, którzy dokładnie opisują sylwetki stalkerów i ich motywacje, a także wyczulają na zachowania zdradzające, że pewne relacje mogą stać się niebezpieczne.
"Doświadczyłam stalkingu, dlatego postanowiłam przyłączyć się do akcji ID. Warto uświadomić ludziom, że stalking może dotknąć każdego z nas, że nie można bagatelizować nawet najmniejszych jego oznak. Czasem naprawdę lepiej się pomylić, niż na własnej skórze poznać jego skutki. Wierzę, że program może ośmielić osoby tym dotknięte, by ujawniły swój problem i by wiedziały jak i gdzie szukać pomocy" - przyznaje Małgorzata Foremniak.
Wraz z upływem czasu i rozwojem środków komunikacji elektronicznej stalking staje się coraz poważniejszym problemem, dotyczącym nie tylko gwiazd i celebrytów, ale przede wszystkim zwykłych ludzi. Jak pokazują badania, z nękaniem miało do czynienia niemal 3 miliony Polaków, z czego prawie 70% ofiar stanowiły kobiety. Stalkerami najczęściej okazują się być ludzie z najbliższego otoczenia - znajomi, koledzy z pracy czy byli partnerzy.
Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!