Reklama

Reklama

Edyta Jungowska wraca do telewizji

Edyta Jungowska po długiej przerwie wraca do telewizji! Aktorka która zasłynęła m.in. rolą siostry Bożenki w "Na dobre i na złe", niebawem pojawi się w innym serialu TVP.

Edyta Jungowska po długiej przerwie wraca do telewizji! Aktorka która zasłynęła m.in. rolą siostry Bożenki w "Na dobre i na złe", niebawem pojawi się w innym serialu TVP.
Czy w "Ojcu Mateuszu" Edyta Jungowska także skradnie serca Polaków? /Jarosław Antoniak /MWMedia

Edyta Jungowska zatęskniła za grą w serialach. Jak donosi "Telemagazyn", aktorka która podbiła serca Polaków rolą siostry Bożenki w "Na dobre i na złe", niebawem wcieli się w zupełnie nową postać, w jednym z seriali TVP.  Z podanych informacji wynika, że Jungowska zagra razem z m.in. Arturem Żmijewskim w popularnym i lubianym "Ojcu Mateuszu".

Aktorka wcieli się tam w postać Alicji Witko. Wdowa i właścicielka sklepu w Sandomierzu po śmierci męża zamieszka na plebanii księdza Mateusza. Wszystko wskazuje też na to, że jej rola nie będzie epizodyczna, a aktorka zostanie w serialu na dłużej. Warto zaznaczyć, ze "Ojciec Mateusz" to od lat jeden z ważniejszych seriali TVP.

Reklama

Chociaż Edyta Jungowska na swoim koncie ma wiele różnych ról i osiągnięć aktorskich, widzowie zapamiętali ją przede wszystkim z roli siostry Bożenki Zbieć w serialu "Na dobre i na złe". Jej postać nie miała łatwego życia. Siostra Bożenka borykała się z wieloma życiowymi problemami. Jednocześnie podbijała serca widzów pogodą ducha. Edyta Jungowska wcielała się w tę postać przez 12 lat. Z "Na dobre i na złe" odeszła w 2012 roku w atmosferze skandalu. Jej postać nie została jednak uśmiercona.

Ostatnią dużą rolę aktorka zagrała w serialu "2XL", który zakończył się po zaledwie jednym sezonie. Jungowska pojawiała się również w "Klanie", gdzie grała Małgorzatę Antoniak. Po 2014 roku aktorka zniknęła jednak całkowicie z telewizji i poświęciła się grze w teatrze, od którego zaczynała zresztą swoją karierę. Ponadto Edyta Jungowska zajęła się także tworzeniem bajek i opowieści dla dzieci oraz nagrywaniem audiobooków.


RMF
Dowiedz się więcej na temat: Edyta Jungowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL