Reklama

Reklama

"Dzikie wyspy z Dave'em Salmonim" na Animal Planet

To coś dla miłośników przyrody. Znany poszukiwacz przygód i zoolog, Dave Salmoni, opowie o najgroźniejszych gatunkach egzotycznych zwierząt, które zasiedliły odosobnione skrawki lądu na ogromnych ocenach. Premierowy odcinek programu zobaczymy w Niedzielę Wielkanocną, 20 kwietnia, na kanale Animal Planet.

Uzbrojony w kamerę przyrodnik odwiedzi pięć odizolowanych ekosystemów, na których zachowały się zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

Pierwszym etapem jego podróży będzie Coiba, tropikalna wyspa leżąca na Pacyfiku u wybrzeży Panamy. Jeszcze kilkanaście lat temu była synonimem piekła na ziemi, do założonej tam kolonii karnej dyktatorzy Torrijos i Noriega zsyłali tysiące przeciwników politycznych. Dziś, dziesięć lat po ostatecznej likwidacji niesławnego więzienia, opuszczona przez ludzi wyspa przypomina przedsionek raju.

Zamieszkujące wyspę zwierzęta zdają się żyć w doskonałej harmonii, zupełnie nie zważając na pojawiających się tam podróżników oraz badaczy. Dlatego Salmoniemu uda się podejść do nich naprawdę blisko: uzbrojony w kamerę wpłynie w ławicę rekinów na atolu Rangiroa, zwiedzi Wyspę Admiralicji w towarzystwie rodziny niedźwiedzi grizzly i z najbliższej odległości przyjrzy się kolonii fok z archipelagu Falklandów-Malwinów.

Reklama

W trakcie zdjęć do programu Dave Salmoni miał różne przygody, które na ekranie zobaczą widzowie: na Coibie został pokąsany przez nietoperza-wampira, na Falklandach przerwał posiłek agresywnemu lwu morskiemu, a w głębinach oceanu przyrodnik napotkał rybę-młota, na co dzień odżywiającą się mniejszymi rekinami. Jedyną wyspą, na której Salomoni nie będzie narażony na niebezpieczeństwa, okaże się archipelag Galapagos, zamieszkiwany przez ogromne, ale wyjątkowo łagodne gady.

Program "Dzikie wyspy z Dave'em Salmonim" ma sześć odcinków. Pierwszą część widzowie obejrzą 20 kwietnia w telewizji Animal Planet.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy