Reklama

Dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc zginął w wypadku drogowym

Wieloletni dziennikarz i prezenter gdańskiej "Panoramy" TVP 3 Gdańsk Piotr Świąc zginął w wypadku drogowym, do którego doszło w piątek późnym wieczorem na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. Na skutek zderzenia dwóch aut śmierć ponieśli kierowcy obu wozów. Policja podała po południu w sobotę wstępne przyczyny wypadku.

Piotr Świąc (1967-2021)

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jadący renault w kierunku Żukowa, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. W efekcie doszło do czołowego zderzenia z volkswagenem, którym kierował Piotr Świąc.

Reklama

Informację o śmierci prezentera podano na oficjalnej profilu TVP 3 Gdańsk na Facebooku.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną" - podano w mediach społecznościowych.

Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też "Wiadomości" w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info.

Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze").

Od 2006 roku był też autorem cyklicznego programu "Forum Gospodarcze".

Miał na swoim koncie nagrody i wyróżnienia, m.in. “Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej", był też laureatem "Ostrego Pióra" przyznawanego przez BCC - czytamy na stronie TVP Gdańsk.

Świąc prowadził także zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Gdańskim.

Miał 54 lata. Zginął po prowadzeniu wieczornego wydania "Panoramy" w TVP 3 Gdańsk.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje