Reklama

Reklama

Dziennikarz TVN zatrzymany na Białorusi

Wśród około 20 dziennikarzy zatrzymanych w czwartek przez białoruską milicję w Mińsku jest korespondent "Faktów" TVN Andrzej Zaucha - poinformowała stacja TVN24.

Andrzej Zaucha jest korespondentem TVN-u w Rosji

Agencja Reutera podawała, powołując się na świadków, że zatrzymani dziennikarze przygotowywali się do relacjonowania protestu w centrum Mińska, a policja skonfiskowała ich telefony i dokumenty tożsamości.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Białorusi podało później, że dziennikarze zostali przewiezieni na komisariat. Funkcjonariusze mieli tam sprawdzić, czy posiadają oni ważne akredytacje. Resort dodał, że wszyscy dziennikarze z oficjalną akredytacją zostaną zwolnieni. Zaprzeczył, że zostali oni zatrzymani.

W rozmowie z Polską Agencja Prasową Zaucha przyznał w czwartek wieczorem, że został wypuszczony po kontroli dokumentów wraz z innymi zagranicznymi dziennikarzami.

Reklama

"Nie było żadnej presji. Po kontroli dokumentów i innych formalnościach zostaliśmy wypuszczeni" - powiedział Zaucha. "W naszej grupie było początkowo 16 osób, ale później pojawił się ktoś jeszcze, więc możliwe, że ta liczba jest większa" - dodał.

Od 9 sierpnia Białorusini protestują przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich, które według oficjalnych wyników wygrał urzędujący szef państwa Alaksandr Łukaszenka.PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Fakty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje