Reklama

Reklama

Dziennikarz "Dzień Dobry TVN" szczerze o walce z depresją

Dwa lata temu Bartek Jędrzejak, prezenter pogody w "Dzień Dobry TVN", bardzo zeszczuplał. Fani dziennikarza przypuszczali, że był na restrykcyjnej diecie i wylewał siódme poty na siłowni. W Dniu Walki z Depresją wyjawił jednak, że to nie było kwestia jego stylu życia, ale konsekwencja depresji. Jędrzejak pokonał już tę chorobę, a teraz zachęca innych, by nie bali się skorzystać z pomocy specjalistów.

Bartek Jędrzejak z depresją walczył przez rok

W swoich mediach społecznościowych Jędrzejak powrócił wspomnieniami do wiosny 2019 r., gdy wraz z Agnieszką Woźniak-Starak prowadził niedzielny program "Big Brother Arena". Prezenter zamieścił zdjęcie kadru z wywiadu, jakiego udzielał w studio popularnego reality show i dołączył do niego bardzo osobisty wpis.

"Zastanawiałem się, czy kiedykolwiek powiem o tym publicznie. Czy będę miał odwagę. Ale dzisiaj w Międzynarodowym Dniu Walki z Depresją (przypada 23 lutego - przyp. red.) robię to dla wszystkich, którzy walczą" - stwierdził na wstępie.

Reklama

"Wiem, co to jest za walka i czym okupiona. Ta chuda facjata na zdjęciu i 65kg wagi to nie efekt ciężkiej pracy na siłowni i diety cud. Wtedy nie miałem siły na ćwiczenia. Przerwałem. Walczyłem pod opieką lekarza, psychologa i najbliższych. Wiedzieli tylko oni. Każde wyjście z domu, każdy program były jak wysokogórska wspinaczka" - przyznał Jędrzejak.

Z depresją walczył przez rok. "Udało się. I Wam się uda. Nie bójcie się wsparcia psychiatry i psychologa. Nie bójcie się tego psycho-stygmatu. To Wasze życie, zdrowie!!! Warto!!! Jestem z Wami. Wszystkimi, którzy wiedzą, o czym piszę" - napisał Jędrzejak.

W komentarzach pod jego wyznaniem emotikony z serduszkami zamieściły gwiazdy TVN, Dorota Gardias, Anna Kalczyńska, Agnieszka Woźniak-Starak i Paulina Krupińska. Z kolei pozostali obserwatorzy zwrócili uwagę m.in. na to, że depresji nie da się rozpoznać na pierwszy rzut oka. "Eh, piękny uśmiech dla świata, a w środku ciemno, pusto, bezsilnie" - czytamy w jednym z komentarzy. U Jędrzejaka trudno było podejrzewać depresję, jako że zawsze przed kamerami jest bardzo energetyczny i radosny.

W ostatnim czasie do walki z depresją przyznało się wiele polskich gwiazd. Wśród nich są m.in. Zofia Zborowska, Anna Wendzikowska, Alżbeta Lenska czy Olaf Lubaszenko.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Bartek Jędrzejak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje