Reklama

Dzieci zmieniają ludzi

Marcin Perchuć gra w "Lekarzach" sympatycznego Jivana, ojca rodziny. Prywatnie aktor również ma dwoje dzieci.

Pana bohater to taki "wujek dobra rada"...

Reklama

Marcin Perchuć: - To prawda, jest trochę mentorem dla innych postaci, doradza im. W tym sezonie starałem się obdarzyć go większym poczuciem humoru i dowcipem.

Zabawne momenty wynikają głównie z życia rodzinnego.

- Żona Jivana jest już trzeci raz w ciąży. Do tej pory była wegetarianką, a nagle zaczęła jeść mięso w ogromnych ilościach. To wyprowadza bohatera z równowagi.

- Jednak by nie było za wesoło, jest też wątek przyjaciela Jivana, Józefa, który poważnie chory trafi do szpitala i będzie walczył o życie. Gra go Piotr Rogucki, lider zespołu Coma, którego mogliśmy oglądać w filmie 'Skrzydlate świnie'. Świetny aktor! Coma to fajny zespół, słuchałem ich muzy wcześniej. Ucieszyłem się, że z Piotrem miałem tak dramatyczne sceny.

W serialu dobrze pan sobie radzi z jogą. Jest pan ekspertem w tej dziedzinie?

- Byłem na kilku zajęciach w szkole Grzegorza Nieściera, tam nauczyłem się paru pozycji - tych z użyciem drabinek i lin. To tyle.

W czerwcu stuknie panu czterdziestka. Czuje pan, że młodość się kończy?

- Nie jest to żadna granica. Dla mnie takim przełomem był rok 2005 i 2010 - czas narodzin dzieci. Ich pojawienie się całkowicie zmieniło mój świat. Nie tylko wywróciło życie do góry nogami, ale nadało mu nowy sens. Zosia jest już w pierwszej klasie, Staś natomiast na wiosnę idzie do przedszkola.

Sprawa dzieci panu i żonie Anecie szczególnie leży na sercu...

- Aneta i Agnieszka Chrzanowska założyły Fundację Mamy Dzieci, wspomagającą osoby, które wychodzą z domów dziecka. Pokazujemy m.in. różne możliwości dokształcania. Nie ograniczamy się tylko do Warszawy, ostatnio przeprowadziliśmy akcję dla domu dziecka w Darłowie. Na stronie fundacji jest taki bank marzeń, gdzie obecni, a przede wszystkim byli wychowankowie domów dziecka mogą wpisywać swoje potrzeby i plany, byśmy mogli je poznać i pomóc realizować.

Rozm.: E. Modrzejewska

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Kurier TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Perchuć | prywatnie | marcin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje