Reklama

Reklama

"Drogi wolności": Nowy serial TVP1

Ruszyły zdjęcia do kolejnej, po "Koronie królów", historycznej produkcji TVP1. Serial "Drogi wolności" pokaże losy trzech wyjątkowych dziewczyn.

Julia Rosnowska na planie serialu "Drogi wolności"

Tłem dla serialowych wydarzeń będzie wybuch I wojny światowej, odzyskanie niepodległości, Bitwa Warszawska i przewrót majowy.

W rolach głównych zobaczymy: Paulinę Gałązkę (Marynia), Katarzynę Zawadzką (Alina) i Julię Rosnowską (Lala).

- Nasze bohaterki można uznać za protoplastki feministek, walczących o prawa kobiet w świecie zdominowanym przez mężczyzn - mówi reżyser Maciej Migas.

Dbałość o szczegóły

Akcja trzynastoodcinkowego serialu "Drogi wolności" rozgrywa się w Krakowie, gdzie siostry Biernackie wpadają na pomysł wydawania kobiecego tygodnika "Iskra".

- Chcą, by czasopismo było dostępne w całej Polsce - mówi Paulina Gałązka. Aktorka dodaje, że atutem produkcji jest wspaniała scenografia, charakteryzacja oraz kostiumy z epoki, które zostały specjalnie sprowadzone m.in. z Berlina.

Reklama

- Dbałość o szczegóły jest imponująca, na najwyższym poziomie - zapewnia.

O czym pisała babka?

Fabułę serialu w dużej mierze oparto na pamiętnikach kobiet z początków XX wieku, między innymi babki Julii Rosnowskiej.

- Wielu bohaterów jest wzorowanych na postaciach moich przodków, dlatego zmierzenie się z tą niezwykłą historią jest dla mnie wyjątkowym doświadczeniem - przyznaje aktorka.

Pomysłodawcą "Dróg wolności" jest Stanisław Krzemiński, współtwórca m.in. "Plebanii". Serial zobaczymy we wrześniu.

KRAS

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Drogi wolności (serial) | TVP1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy