Reklama

Dorota Wysocka-Schnepf nie pracuje już w TVP

Telewizja Polska zakończyła współpracę z Dorotą Wysocką-Schnepf. Dziennikarka była ostatnio korespondentką TVP w USA.

Czas na zmiany - zapowiada Dorota Wysocka-Schnepf

Dorota Wysocka-Schnepf była związana z Telewizją Polską od 12 lat. Od 2004 do 2011 roku prowadziła "Wiadomości" i programy publicystyczne w TVP1. Następnie pracowała jako korespondentka stacji w Stanach Zjednoczonych. Przygotowywała materiały do różnych programów informacyjnych TVP. Oprócz Wysockiej-Schnepf odwołano też drugiego korespondenta TVP w USA, Leszka Krawczyka.

Reklama

Od początku lipca korespondentką Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych jest Zuzanna Falzmann. Dziennikarka wcześniej związana była z Polsatem.

- TVP postanowiła rozstać się ze mną już teraz, korespondencyjnie. I dobrze. Przyjmuję to rozstanie z ulgą. Druga strona też. Nie było nam po drodze. Włodarze TVP zgrzytali zębami na moje nazwisko. Ja coraz rzadziej podglądałam anteny TVP i z coraz większym niesmakiem - taka wypowiedź Wysockiej-Schnepf pojawiła się na portalu Wirtualnemedia.pl.

Dziennikarka wyznała również, że już od stycznia, czyli od momentu rozpoczęcia zmian w TVP, była przekonana, że straci pracę. Stwierdziła, że przez ostatnie pół roku była zażenowana faktem, że wciąż pracuje w TVP. Przyznała też, że nie pasuje do telewizji "narodowej" i czuła wstyd, że pracuje dla "propagandowej stacji".

Przed pracą w Telewizji Polskiej Wysocka-Schnepf związana była z radiową Trójką, prowadziła m.in. "Salon polityczny Trójki". Ponadto była również korespondentką Polskiego Radia w Ameryce Łacińskiej.

INTERIA.PL/Wirtualnemedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dorota Wysocka-Schnepf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje