Reklama

Reklama

Dorota Gardias: Święta bez wariacji

Dorota Gardias tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzi ze swoja córeczką i partnerem. "Dbamy o bajkową atmosferę" - wyznaje znana pogodynka.

Jak pani planuje spędzić święta Bożego Narodzenia?

Dorota Gardias: - Już po raz drugi spędzę je z moją córeczką. Jak je spędzimy? Na pewno bardzo rodzinnie. W tym roku przede wszystkim w gronie rodziny mojego partnera Piotra. Na pewno będzie mnóstwo prezentów, bo u nas zawsze jest ich cała masa. Dbamy o to, żeby dzieciom było przyjemnie i by święta kojarzyły im się z bajkową atmosferą. Na tym najbardziej nam zależy.

Jak pani wspomina święta ze swojego dzieciństwa?

- Święta kojarzą mi się przede wszystkim z domem, tradycjami, zapachami i smakami. Dla mnie święta to również magiczna i niepowtarzalna atmosfera, która pojawia się tylko w te dni. W moim domu rodzinnym panuje ona już od samego rana. Wtedy czuć tę atmosferę nawet w powietrzu.

Reklama

Wierzyła pani w św. Mikołaja?

- Tak, ale niestety bardzo brutalnie ta wiara została przerwana. Przy okazji szukania jakichś rzeczy w szafie mamy, natknęłam się na prezenty. Wtedy mama wyjawiła mi, że tak naprawdę św. Mikołaj nie istnieje i że to jest tylko taka bajka. To było dla mnie jako dla dziecka straszne. Pamiętam, że miałam do niej ogromny żal o to, że mi powiedziała. Bardzo cierpiałam z tego powodu.

- Później już jako dorosła osoba i nauczyciel wychowania przedszkolnego potwierdziło się to, że nie można dzieciom wiary w św. Mikołaja do końca odbierać. Dlatego swoją córeczkę będę trzymała w niepewności jak najdłużej. Powiem inaczej - zawsze będę mówiła, że św. Mikołaj istnieje.

O co prosiła pani św. Mikołaja będąc dziewczynką?

- Za moich czasów nie wysyłało się żadnych listów do św. Mikołaja, dlatego nigdy też ich nie pisaliśmy. Ale oczywiście, że marzyłam o furze zabawek - misiów i klocków. Pamiętam, że gdy już chodziłam do szkoły to był taki moment, kiedy zaczęły pojawiać się fajne plecaki, a ja niestety nadal biegałam z tornistrem. Dlatego wtedy marzyłam właśnie o tym, żeby św. Mikołaj przyniósł mi modny plecak. I przyniósł taki czerwono-granatowy. Pamiętam go bardzo dokładnie.

Pani ulubiona świąteczna potrawa?

- Barszcz z uszkami, który wspólnie robią moi rodzice.

Czy pani też przygotowuje świąteczne potrawy?

- Oczywiście. Barszcz, ryby i śledzie - robię bardzo tradycyjne dania. U nas nie ma żadnych wariacji kulinarnych.

Rozmawiała Paulina Persa (PAP Life).

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama