Reklama

Reklama

Dominika Gwit z cyklem w "Dzień Dobry TVN"

Najpierw schudła 50 kilogramów, teraz w programie "Dzień Dobry TVN" pokazuje historie osób, które spektakularnie pozbyły się nadwagi. Mowa o Dominice Gwit. "Wspierajmy się w walce o zdrowie i lepsze samopoczucie!" - apeluje w wywiadzie.

Jaka jest koncepcja twojego cyklu w "Dzień Dobry TVN"?

Dominika Gwit: - Każdy odcinek cyklu "Odważ(e)ni" to historia innej osoby, której udało się wygrać ze zbędnymi kilogramami. Zgłaszają się do nas ludzie z całej Polski. To cudowne, że tyle osób chce dzielić się ze światem swoimi historiami. Jeżdżę do różnych miast i poznaję wspaniałych ludzi, którzy zmienili styl życia. Schudli kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów, są aktywni fizycznie i szczęśliwi. Mam nadzieję, że cykl "Odważ(e)ni", będzie niósł ze sobą coś więcej niż tylko opowieści o odchudzaniu. Chciałabym, aby jego celem była motywacja. Wspierajmy się w walce o zdrowie i lepsze samopoczucie! Naprawdę warto walczyć o siebie.

Reklama

Jak wspominasz spotkania z bohaterami programu?

- W pierwszym odcinku spotkałam się z Agnieszką z Wrocławia, która schudła 30 kg i dzielnie walczy dalej. Jej marzeniem jest zrzucenie jeszcze co najmniej 15 kg. Następny odcinek już w piątek 13 marca. Wówczas poznacie kolejną cudowną kobietę, która rozpoczęła nowe, chudsze życie. Historie moich rozmówców są często wzruszające, ale też zabawne. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę poznać tylu cudownych ludzi, którzy postanowili zmienić swoje życie. Nasz cykl realizowany jest na bieżąco, dlatego też na razie poznałam tylko kilka historii. Nie mogę się już doczekać kolejnych spotkań!

Jak czujesz w studiu telewizyjnym? Czy to twój świat?

- Pracuję w mediach od pięciu lat i studio telewizyjne nie jest mi obce. Jednakże tego typu reportaże realizuję po raz pierwszy, dlatego bardzo się cieszę na to nowe doświadczenie. Mam nadzieję, że podołam i że widzom spodoba się nasz cykl. Bardzo bym sobie życzyła, aby historie moich rozmówców zmotywowały innych do działania i zadbania o swoje zdrowie.

Na jakim etapie odchudzania obecnie się znajdujesz? Czy powoli odchodzisz od restrykcyjnej diety i ćwiczeń?

- W tej chwili kończę już ostatni etap procesu odchudzania, czyli tak zwane wyprowadzenie z diety. Trwało ono dwa miesiące, a polegało na stopniowym zwiększaniu porcji i kalorii w codziennej diecie. Minął dokładnie rok, odkąd zaczęłam się odchudzać. Zrzuciłam 50 kg, zmieniłam myślenie o jedzeniu, aktywności fizycznej i swoim ciele. Zwracam uwagę na to, co jem, zmienił mi się smak i odnajduję wielką przyjemność w zdrowych daniach. Pokochałam warzywa i owoce, także suszone. Różnego rodzaju kasze, ryż, ryby, których wcześniej nie tykałam. Jestem szczęśliwa. Żyję inaczej i bardzo mi się to podoba.

Czy wcześniej byłaś szczęśliwą osobą?

- Również cieszyłam się każdym dniem i lubiłam swoje życie. Jednak teraz czuję się zdrowsza i to jest moje największe szczęście. Zmieniłam się, dojrzałam i wiem, że świadomość, którą zyskałam, pozwoli mi na to, aby racjonalnie się odżywiać. Po roku diety i treningów naprawdę dobrze już znam swój organizm. Trzymam się zasad. Jem regularnie, smacznie i zdrowo.

Jak często trenujesz?

- Jestem na siłowni trzy razy w tygodniu. Nie mogę zrezygnować z aktywności fizycznej, ponieważ dzięki niej mój metabolizm jest rozkręcony. Zresztą, nie wyobrażam sobie już życia bez treningów. Pokochałam zdrowy styl życia i życzę tego każdemu!

--------------------------------------

Dominika Gwit (ur. 1988) - aktorka, dziennikarka, specjalistka ds. PR. Najważniejsze pozycje w jej filmografii to rola w "Galeriankach" i serialu "Przepis na życie".

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Dominika | Dominika Gwit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama