Reklama

Dlaczego zdjęto Cejrowskiego?

Telewizja Polska zawiesiła emisję kolejnych odcinków podróżniczego programu Wojciecha Cejrowskiego "Boso przez świat". Dlaczego? Bo znany podróżnik i publicysta wystąpił w spocie wyborczym Prawicy RP.

O sprawie poinformował portal Fronda.pl. "Rzeczpospolitej" udało się potwierdzić, że Cejrowskiemu odmówiono przyjęcia do emisji odcinku zaplanowanego na najbliższą niedzielę.

Reklama

- Skandaliczny przykład cenzury. Sytuacja byłaby groteskowa, gdyby nie była tak groźna dla wolności słowa - mówi "Rzeczpospolitej" Marek Jurek, lider Prawicy RP. - W TVP pod obecnym zarządem dzieją się niepokojące rzeczy. Nie widziałem takiej jednostronności politycznej w TVP nawet za czasów Roberta Kwiatkowskiego.

W reklamówce, w której wystąpił Cejrowski, nie ma żadnego odwołania do jego telewizyjnego programu. Mówi on, że nie głosuje na żadną partię, ale na konkretne osoby. I wskazuje Marka Jurka. Dlaczego więc wycofano "Boso przez świat"?

- Trudno to zrozumieć. To nie jest dobra decyzja. Cejrowski jest osobą, która jest ciekawa pod wieloma względami - uważa Ireneusz Fryszkowski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej TVP.

MediaRun.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zdjecie | zdjecia | Boso | świat | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje