Reklama

Dla kogo Telekamery?

Katarzyna Zielińska czy Małgorzata Kożuchowska? Tomasz Karolak czy Paweł Małaszyński? Magda Gessler czy Krzysztof Ibisz? Już 11 marca wielka gala wręczenia Telekamer "Tele Tygodnia"!

W ramach podziękowań

Reklama

Każdy ma swoich ulubionych aktorów, jurorów, dziennikarzy, prezenterów pogody i komentatorów sportowych. Każdy ma seriale i programy telewizyjne, na które z niecierpliwością czeka. Przez cały rok skupiają naszą uwagę i przyciągają przed ekrany telewizorów.

Wymyślone przez redakcję "Tele Tygodnia" Telekamery dają nam możliwość, żeby wyrazić swoją sympatię, a zarazem wziąć udział w plebiscycie, w którym nagradzane są telewizyjne osobowości. "Celem plebiscytu jest wyłonienie w drodze głosowania najpopularniejszych gwiazd telewizyjnych oraz programów emitowanych w polskojęzycznych stacjach telewizyjnych w roku 2012" - brzmi jeden z punktów regulaminu Telekamer.

Od początku stycznia do końca lutego trwało głosowanie w 16. już edycji nagród, a dziś dowiemy się, kto za sprawą głosów widzów zwyciężył w poszczególnych kategoriach. Tym razem gwiazdy i programy były nominowane aż w siedemnastu, przy czym głosować na nie można było wyłącznie za pomocą sms-ów. Warto podkreślić, że cały dochód z głosowania Wydawnictwo Bauer zdecydowało się przekazać na konto Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

W tym roku redakcja "Tele Tygodnia" wprowadziła kilka zmian do kategorii nominacji. Zasadniczą zmianę wprowadzono w zakresie kategorii serialowych. Tym razem nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach - serial codzienny i tygodniowy. Przypomnijmy, że rok temu mogliśmy głosować tylko w jednej kategorii - najlepszy serial. Wśród nominowanych kanałów telewizyjnych pojawiła się także nowa kategoria - najlepszy kanał lifestylowy.

Nominowani

Oczywiście jak zawsze największe emocje budzą jednak takie kategorie, jak najlepszy aktor, aktorka, juror, osobowość telewizyjna czy prezenter pogody.

W tej pierwszej nominowani zostali: Jakub Wesołowski (uosabiający połączenie młodzieńczego wdzięku z męską charyzmą), Krystian Wieczorek (z dystansem reagujący na kolejne doniesienia o swojej pozycji w rankingu filmowych amantów), Tomasz Karolak (świetny w rolach komediowych, jego nowa specjalność to sympatyczny tata), Paweł Małaszyński (konsekwentnie udowadniający, że jest aktorem wszechstronnym) oraz Marek Bukowski (aura tajemniczości, którą stworzył wokół siebie, sprawia, że wciąż chcemy go poznawać).

W jej żeńskim odpowiedniku doceniono natomiast: Annę Dereszowską (serca widzów podbiła talentem i pięknym uśmiechem), Katarzynę Zielińską (rok 2012 należał do niej, a do tego zawsze wygląda jak milion dolarów), Małgorzatę Kożuchowską (dowiodła, że jednak jest życie aktorskie po "M jak miłość"), Agnieszkę Dygant (po dwóch latach urlopu wychowawczego powróciła w wielkim stylu w "Prawie Agaty") i Magdalenę Stużyńską (często trafiają się jej role zagubionych kobiet, jednak na scenie kabaretowej zamienia się w wulkan energii).

Wszyscy wymienieni artyści występują w najpopularniejszych polskich serialach. I nawet jeśli nie zdobędą w tym roku Telekamery, to jest szansa, że otrzyma ją produkcja, w której grają jedną z głównych ról.

W kategorii serial codzienny szansę na to mają: "Wszystko przed nami", "Klan", "Ja to mam szczęście!", "Pierwsza miłość" oraz "Na Wspólnej". Najlepszym serialem tygodniowym mogą natomiast zostać: "Komisarz Alex", "rodzinka.pl", "Czas honoru", "Lekarze" i "Przyjaciółki".

Niezwykle wyrównana stawka jest w kategorii osobowość telewizyjna. Nominowani w niej są bowiem: Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk (duet, któremu od ponad dekady udaje się łączyć pokolenia), Tadeusz Sznuk (gdyby istniała kategoria: skromność i takt - byłby murowanym faworytem), Magda Gessler (restauratorka, która w krótkim czasie stała się telewizyjną gwiazdą), Krzysztof Ibisz (show-biznes wręcz zalewa młoda krew, a on wciąż jest na topie) oraz Agnieszka Szulim (często zmienia programy i stacje, ale w każdej formule świetnie sobie radzi).

Na drugą z rzędu Telekamerę dla najlepszego jurora szansę ma natomiast Robert Kozyra (uczestnicy "Mam talent!" drżeli przed jego chłodnym spojrzeniem). Jego konkurenci w tym roku to: Alicja Węgorzewska (dobrze wie, ile pracy wymaga szlifowanie talentu), Kora (na jej werdykt czeka się jak na orzeczenie sądu najwyższego), Krystyna Mazurówna (podbiła serca widzów optymizmem, dystansem do siebie, makijażem i fryzurami) oraz Michel Moran (jego fachowość, a zarazem takt wobec zestresowanych amatorów były wzorcowe).

A kto w tym roku otrzyma Telekamery w kategoriach: prezenter informacji i pogody? Spośród dziesięciu nominowanych w obu kategoriach aż sześciu to przedstawicielki płci pięknej. O ile w wypadku specjalistów od pogody nie jest to sytuacja nowa, o tyle w gronie wyróżnionych prezenterów informacji nie zdarzała się dotąd aż tak liczna reprezentacja kobiet.

Ze statuetką mają szansę wyjść bowiem: Beata Tadla (po przejściu z TVN-u do TVP rozwija skrzydła w "Wiadomościach"), Hanna Lis (jako prowadząca "Panoramę" zyskuje coraz większe uznanie widzów) i Anita Werner (zawsze świetnie przygotowana do prowadzenia "Faktów" i do rozmów w "Faktach po Faktach"). Stawkę uzupełniają: Krzysztof Ziemiec (specjalista od trudnych tematów, cały czas rozwija się jako dziennikarz i publicysta) i Jarosław Gugała (jego niski, łagodny głos znają wszyscy widzowie "Wydarzeń).

Panie, które mogą okazać się w tym roku najlepszym prezenterem pogody to: Marzena Słupkowska (nawet gdy zapowiada deszcz ze śniegiem i wichurę, dodaje nam otuchy uśmiechem), Marzena Sienkiewicz (jej prognoza ma tempo, energię i osobisty akcent) oraz Agnieszka Cegielska (zwiedziła jako modelka cały świat, by odkryć urok pejzażu i klimatu ojczyzny). Rywalizują z nimi: Marek Horczyczak (jeśli nasi przodkowie nie wymyślili jakiegoś powiedzenia, on nadrobi tę zaległość) oraz zeszłoroczny laureat Telekamery, Jarosław Kret (podróżnik, dziennikarz i pisarz, zafascynowany urodą świata).

Kategoria komentator sportowy należy w tym roku do: Przemysława Babiarza, Mateusza Borka, Bożydara Iwanowa, Sergiusza Ryczela oraz Tomasza Zimocha.

W kategorii program rozrywkowy/teleturniej nominowane są zaś: "Wideoteka dorosłego człowieka", "Postaw na milion", "Kocham Cię, Polsko!", "Kabaretowy Klub Dwójki!" oraz "Perfekcyjna Pani Domu". Natomiast "Sprawa dla reportera", "Interwencja", "Uwaga", "Superwizjer" i "Magazyn Ekspresu Reporterów" to programy interwencyjne, które mają w tym roku szanse na zwycięstwo.

W pozostałych sześciu kategoriach rywalizują stacje telewizyjne, które walczą o miano najlepszego kanału: filmowego i serialowego, sportowego, dziecięcego, popularnonaukowego i kulturalnego, lifestylowego oraz informacyjnego i biznesowego.

16. gala Telekamer "Tele Tygodnia", która odbędzie się 11 marca w warszawskim hotelu Sofitel Victoria, będzie połączona ze świętowaniem 20-lecia tygodnika.

Nagrody

Przypomnijmy, że na uczestników plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody:
1/ 2 samochody osobowe Citroën C-ELYZEE 4D
2/ wycieczka do Wenezueli (objazdowa + wypoczynek) - bon do wykorzystania do 31.03.2014 roku dla 2 osób
3/ wycieczka do Maroka (bon do wykorzystania do 31 grudnia 2013 dla 2 osób)
3/ zestaw kina domowego Harman Kardon BDS877BQ
4/ 5 aparatów cyfrowych FUJIFILM HS25EXR
ponadto atrakcyjne nagrody gotówkowe.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje