Reklama

Diana Rudnik nie prowadzi już "Faktów"

Od kilku miesięcy Diana Rudnik nie jest już gospodynią głównego wydania „Faktów” i „Faktów po Faktach”. Nadal prowadzi natomiast „Fakty po południu” w TVN24 - zwraca uwagę portal Wirtualnemedia.pl.

Diana Rudnik od kilku miesięcy nie prowadzi już "Faktów"

Dlaczego Rudnik przestała prowadzić "Fakty" i "Fakty po Faktach"? TVN Grupa Discovery nie skomentowała decyzji o odsunięciu dziennikarki, trzymając się zasady niekomentowania roszad w swoich zespołach redakcyjnych.

Reklama

Diana Rudnik pracuje w TVN od kwietnia 2016. Najpierw prowadziła weekendowe wydania programów "Fakty w południe" i "Fakty po południu" na antenie TVN24. W 2017 roku dołączyła do grona prowadzących "Fakty" na głównej antenie TVN. 

Ukończyła politologię ze specjalnością dziennikarską w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Była dziennikarką redakcji opolskiej TVP3 Katowice, później pracowała w TVP3 Łódź. W listopadzie 2002 przeszła do "Informacji" Polsatu. Pracowała również w TVP4 jako prezenterka "Dziennika".

W październiku 2006 wróciła do TVP. Prowadziła najpierw "Kurier" w TVP3, następnie - po przekształceniu TVP3 w TVP Info w październiku 2007 - "Serwis informacyjny". Od października 2010 do maja 2011 prowadziła program interwencyjny "Celownik". Od września 2015 prowadziła "Wiadomości".

Diana Rudnik została odsunięta od prowadzenia "Wiadomości" na początku stycznia 2016 i przeniesiona do TVP Info. 29 lutego, po 10 latach pracy, prezenterka postanowiła odejść z Telewizji Polskiej.

Dziennikarka prowadziła w TVP Info serwisy informacje w paśmie "Info Dzień" oraz blok "Info Poranek".  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Diana Rudnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje