Reklama

Reklama

DC Comics: Nowy Superman jest biseksualny!

W Dniu coming outu (Coming Out Day), obchodzonym w USA 11 października, wydawnictwo DC Comics ogłosiło, że syn Człowieka ze Stali, Jon Kent, który przejął po ojcu rolę ziemskiego Supermana, jest biseksualistą.

W Dniu coming outu (Coming Out Day), obchodzonym w USA 11 października, wydawnictwo DC Comics ogłosiło, że syn Człowieka ze Stali, Jon Kent, który przejął po ojcu rolę ziemskiego Supermana, jest biseksualistą.
Christopher Reeve jako Superman (1987) /Everett Collection /East News

"Symbol Supermana zawsze oznaczał nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dziś ten znak reprezentuje coś więcej" - stwierdził autor komiksów Tom Taylor, cytowany na twitterowym profilu DC Comics, obok zdjęcia, na którym namiętnie całuje się dwóch młodzieńców. Kadr ten pochodzi z komiksu serii "Superman: Son of Kal-El", który ukaże się 9 listopada.

Seria "Superman: Son of Kal-El" śledzi losy Jonathana Kenta, syna Clarka Kenta i Lois Lane, który jest nowym ziemskim Supermanem. Nakamura z kolei jest różowowłosym reporterem; po raz pierwszy wystąpił w trzecim odcinku serii.

Reklama

W najnowszej części Kent zakocha się w dziennikarzu po tym, jak - według DC - "psychicznie i fizycznie wypali go próba ocalenia każdego, kogo się da". Dalsze szczegóły fabuły ujawni komiks, kiedy wyjdzie w listopadzie. DC jednak podzieliło się dwiema ilustracjami - na jednej z nich widać Supermana całującego się z Nakamurą, na drugim siedzą razem na dachu.

Tom Taylor, autor scenariusza serii, powiedział że ewolucja nowego Supermana jest zgodna z wartościami, jakie ta postać zawsze reprezentowała i odzwierciedla doświadczenia wielu fanów. "Superman zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dzisiaj ten symbol oznacza coś więcej. Dzisiaj więcej osób może zobaczyć siebie w najpotężniejszym bohaterze z komiksów" - wyjaśnił.

"Zawsze mówiłem, że każdy potrzebuje bohaterów i każdy zasługuje na to, by zobaczyć siebie w swoich bohaterach i jestem bardzo wdzięczny DC i Warner Bros za to, że podzielają ten pomysł. Dziś więcej ludzi może zobaczyć siebie w najpotężniejszym komiksowym superbohaterze" - dodał Taylor.

Superman: "Każdy potrzebuje bohaterów"

 Nakamura i Kent nie są jedynymi bohaterami LGBTQA+ w uniwersum DC. Wcześniej Tim Drake, jeden z wielu Robinów, umówił się na randkę z mężczyzną, a Batwoman znana jako Kate Kane była w jednym komiksie ukarana za swoją relację z kobietą. Harley Quinn rzuciła Jokera dla Poison Ivy w ostatniej serii i od 2017 r. w historii o Batmanie pojawia się też transpłciowa naukowiec Victoria October.

Przypomnijmy, że Jon Kent jest synem superbohatera Clarka Kenta, czyli oryginalnego Supermana oraz jego partnerki, Lois Lane. Jon odziedziczył kostium po swoim ojcu. Jak się teraz okazało, nawiąże romans z dziennikarzem Jayem Nakamurą. W jego objęciach znajdzie ukojenie po tym, jak wypali się fizycznie i psychicznie, próbując ratować świat. 

Czytaj także: Henry Cavill zdradził, że stara się być stoikiem!

Czytaj także: Michael B. Jordan jako czarnoskóry Superman?

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Superman | Człowiek ze stali | DC Comics

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy