Reklama

Danuta Holecka została szefową "Wiadomości"

Danuta Holecka została powołana na stanowisko szefowej "Wiadomości" - poinformował "Press".

Danuta Holecka została powołana na stanowisko szefowej "Wiadomości" - poinformował "Press".
Danuta Holecka /Wojciech Olkuśnik /East News

Według "Pressa", Danuta Holecka w środę, 24 kwietnia, podpisała umowę. 

Informację o awansie dziennikarki podał jako pierwszy nieoficjalnie portal DoRzeczy.pl. 

"Jak powiedział nasz informator, Danuta Holecka obejmie stanowisko najpóźniej z dniem 1 maja, ale umowa została już podpisana. W poniedziałek ma zostać oficjalnie przedstawiona" - informuje "DoRzeczy". 

Do tej pory p.o. szefa "Wiadomości" był Jarosław Olechowski.

Odejścia i powroty

Danuta Holecka związana jest z Telewizją Publiczną od 1993 r. Jako prowadząca główne wydanie "Wiadomości" debiutowała w 1997 r. Ponownie prowadzącą flagowy serwis informacyjny TVP była od sierpnia 2003 do października 2004 i w 2010. Po zmianach w TVP wprowadzonych przez PiS, w styczniu 2016 r. znów stała się jedną z głównych twarzy "Wiadomości" i jest nią do dzisiaj. 

Od 20 marca 2016 r. prowadzi też program "Oczy w oczy" w TVP Polonia, a od stycznia 2017 r. programy: "Kwadrans polityczny" w TVP1 oraz "Rozmowę Polonii" w TVP Polonia. 

Reklama

Od 17 lipca 2018 r. jest też gospodynią wieczornego programu publicystycznego "Minęła dwudziesta". Holecka zasiada też w komisji etyki TVP. 

Kontrowersje

Według najnowszego rankingu tygodnika "Wprost" Danuta Holecka uplasowała się dopiero na 13. miejscu w rankingu najbardziej rozpoznawalnych i opiniotwórczych polskich dziennikarek telewizyjnych. 

Jak zaznacza "Wprost" dziennikarka budzi kontrowersje. 

"Danuta Holecka mówi, że nie godzi się na dziennikarstwo napastliwe i nie podoba jej się styl prowadzenia wywiadów 'pouczający i przerywający w pół słowa'. Być może dlatego krytycy zarzucają jej zbyt fraternistyczne relacje z politykami, z którymi przeprowadza wywiady" - czytamy we "Wproście". 

Holecka nie ukrywa swojego przywiązania do religii. W jednym z wywiadów powiedziała kiedyś, że ból zęba który mógł uniemożliwić jej pracę przy głównym wydaniu flagowego programu informacyjnego TVP, przezwyciężyła modlitwą. 

"Wyszłam z newsroomu, uklękłam i zaczęłam prosić: Panie Boże, pomóż, bo zwariuję. (...) Niech pan sobie wyobrazi, że po chwili wstałam z kolan, wróciłam do swojego biurka, usiadłam przy komputerze i nagle poczułam, że mogę skoncentrować się na pracy" - powiedziała Holecka w wywiadzie dla "Do Rzeczy".

Słynny wywiad z prezesem PiS

Szerokim echem odbiła się też rozmowa Holeckiej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, którą przeprowadziła w 2017 r. Pytała w nim o to, co "co jest największym osiągnięciem dwóch lat" rządów PiS według Kaczyńskiego, "co jeszcze się udało tak dobrze jak 500 plus?" oraz sama wymieniała sukcesy rządu.

Internauci i inni dziennikarze nie zostawili na niej za to suchej nitki.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Danuta Holecka

Reklama

Reklama

Reklama