Reklama

Damian Kwiek zwolniony z radiowej Trójki

Dziennikarz radiowej "Trójki", Damian Kwiek, został zwolniony - poinformował serwis Press.pl.

Przypomnijmy, że Kwiek był jednym z dziennikarzy, którzy po odsunięciu Małgorzaty Spór i Anny Zaleśnej od redagowania i czytania serwisów informacyjnych, zaczęli w ramach solidarności z koleżankami zamieszczać w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcia z zasłoniętymi ustami, opatrując fotografie hasłem: "Kogo nie słychać".

Kwiek pracował w Trójce od 2007 roku. W ostatnim czasie był prowadzącym dwie audycje: "Cyber Trójka" i "Puls Trójki".

Reklama

Według Press.pl Kwiek został już zdjęty z grafiku prowadzących, formalnie pracownikiem Polskiego Radia pozostanie do końca roku.

W czerwcu z Trójką pożegnał się Jerzy Owsiak. Związane to było z protestem przeciwko zwolnieniu gospodarza "Klubu Trójki" Jerzego Sosnowskiego, którego miejsce zajął związany z "Frondą" Grzegorz Górny. W lipcu, po 16 latach pracy w Trójce, ze stacją pożegnał się również Marcin Zaborski, gospodarz "Salonu politycznego Trójki".

W Programem III Polskiego Radia żegna się też związany ze stacją od 2000 roku Michał Nogaś, autor "Trójkowego znaku jakości", "Książki na jesień" oraz "Z najwyższej półki".

W ubiegłym tygodniu do władz radiowej Trójki z żądaniem wycofania dżingli, w których użyty został jego głos zwrócił się Zbigniew Zamachowski, którego od 6 lat słyszymy w krótkich zapowiedziach, zachęcających do słuchania Programu III Polskiego Radia. 

Dowiedz się więcej na temat: Program Trzeci Polskiego Radia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje