Reklama

Czym zaskoczą "Lekarze"?

Serial "Lekarze", który zadebiutował w jesiennej ramówce stacji TVN, odniósł sukces. Co poniedziałek przed telewizorami zasiadało około 3 mln widzów. Drugi sezon już zrealizowano, do trzeciego pisane są właśnie scenariusze.

Pierwsza seria "Lekarzy" pojawiła się na antenie TVN-u z początkiem września. Ostatni odcinek serialu, który liczy 13 epizodów, wyemitowano w poniedziałek, 26 listopada.

Reklama

Widzowie poznali młodą, utalentowaną i ambitną chirurg - Alicję Szymańską, która w związku z zawodem miłosnym i zawodowym przeprowadziła się z Warszawy do Torunia, gdzie zaczęła pracę w miejskim szpitali Copernicus.

W Toruniu nawiązała nowe przyjaźnie i poznała wspaniałych lekarzy oraz Maksa, który zawrócił jej w głowie. Szczęściu jednak przeszkadza Beata - była partnerka Maksa i jak się później okazuje, córka odnalezionego po latach ojca Alicji - Leona Jasińskiego, Ordynatora Oddziału Chirurgii w szpitalu w Toruniu.

Ojciec Alicji i Beaty choruje na raka wątroby. W kolejnej serii dowiemy się, że Szymańska zostanie dawcą dla swojego ojca.

Główne role w serialu grają: Magdalena Różczka i Paweł Małaszyński, a towarzyszą im m.in. Danuta Stenka, Katarzyna Bujakiewicz, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Agnieszka Więdłocha, Marcin Perchuć i Piotr Polk.

"Lekarze" realizowani są w Toruniu, Warszawie i Sękocinie.

"W Sękocinie jest zbudowana wielka hala, w której stworzony jest szpital na potrzeby naszego serialu. Zdjęcia są też w Toruniu, który wcześniej nie był wykorzystany w telewizji. Bardzo się cieszę, że właśnie to miasto pokazujemy" - powiedział w jednym z wywiadów dla PAP Life Marcin Perchuć.

W każdym odcinku "Lekarzy" trafiają się autentyczne przypadki, spotykane, na co dzień w polskich szpitalach. "Do każdej operacji mieliśmy zrobione ludzkie fantomy, które wyglądały w każdym szczególe tak, jak 'pootwierani' ludzie. Przeprowadzaliśmy na tych fantomach prawdziwe operacje" - zdradziła Magdalena Różczka zaraz po zakończeniu zdjęć do pierwszej serii produkcji.

Pierwsza seria "Lekarzy" okazała się sukcesem TVN-u. Każdy odcinek oglądało średnio 3 miliony widzów, co dawało stacji pozycję lidera w wieczornym poniedziałkowym paśmie.

Drugi sezon produkcji jest już zrealizowany. Zdjęcia zakończyły się 20 listopada. W tej chwili trwają prace nad scenariuszami do trzeciego sezonu, którego realizacja ma rozpocząć się w kwietniu 2013 roku.

Autorami scenariusza są Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak oraz Marek Kreutz. Serial jest oryginalną polską produkcją.

Do tej pory za reżyserię odpowiadali: Filip Zylber i Marcin Wrona.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: drugi sezon | serial Lekarze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje