Reklama

"Czas honoru": Start zdjęć do VI sezonu

Ruszają zdjęcia do szóstej transzy serialu "Czas honoru". Akcja 13-odcinkowej produkcji rozgrywa się w 1946 roku, rok po wydarzeniach przedstawionych w piątym sezonie.

Cieszący się dużym zainteresowaniem temat, rozmach inscenizacyjny, dbałość o najdrobniejsze szczegóły, poruszający scenariusz i doskonała obsada wróżą powtórzenie sukcesu artystycznego oraz zdobycie uznania widzów tak jak w poprzednich latach.

Druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu rozwiązanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Część prowadzi działania na własną rękę. Legendarni dowódcy leśnych oddziałów partyzanckich niechętnie podporządkowują się przychodzącym z zagranicy rozkazom, często niejasnym bądź sprzecznym ze sobą nawzajem. Podziemie zaczyna pogrążać się w organizacyjnym chaosie.

Reklama

Główni bohaterowie serialu - Bronek (Maciej Zakościelny), Michał (Jakub Wesołowski) i Władek (Jan Wieczorkowski) nie mogą pogodzić się z nowym, panującym porządkiem. Postanawiają zgodnie z przekonaniami i złożoną przysięgą walczyć o dobro kraju. Ich decyzje wpłyną na najbliższych - Wandę (Magdalena Różczka), Celiną (Olga Bołądź), Rudą (Karolina Gorczyca) i Lenę (Agnieszka Więdłocha). Kolejny raz miłość, przyjaźń i zaufanie zostaną wystawione na poważną próbę.

W VI sezonie widzowie będą śledzić dalsze losy trójki bohaterów - Bronka, Michała, Władka oraz ich najbliższych - od momentu, w którym zakończyła się V część, czyli gdy drogi przyjaciół z AK rozchodzą się, a Janek (Antoni Pawlicki) ginie z rąk pułkownika Wasilewskiego.

Pełna napięcia akcja obejmować będzie m.in. walki partyzanckie, tajne akcje, prowokacje wywiadów, aresztowania, rozstania i powroty bohaterów. To wszystko na tle codziennego życia odbudowującej się z gruzów Warszawy w pierwszych latach panowania w Polsce komunistów.

Realizacja

Zdjęcia do serialu rozpoczną się 28 kwietnia i potrwają do połowy sierpnia. Serial realizowany jest głównie na terenie Warszawy (m.in. w Parku Skaryszewskim, kościołach przy Czerniakowskiej i Senatorskiej, restauracjach w Wilanowie, Cmentarzu Powązkowskim, Instytucie Francuskim przy Senatorskiej), a także w Zalesiu Górnym, Milanówku, Konstancinie, Sulejówku, Jabłonnie, Jadwisinie, Płocku.

Pierwszy klaps na planie "Czasu Honoru" padnie w siedzibie Polskiego Radia przy Alei Niepodległości. Serialowa Wanda jako spikerka radiowa odczytuje wiadomości.

Dla potrzeb realizacji serialu zainscenizowane zostały m.in.: targowisko, bar mleczny, warszawskie ulice z lat 40-tych, pokoje przesłuchań, mieszkania w Warszawie lat 40-tych, kawiarnia i pub w Londynie, placówki dyplomatyczne w Monachium.

Lekcja historii czy moda na patriotyzm? Czytaj więcej!

Wielbiciele sensacji z pewnością znajdą coś dla siebie. W serialu nie zabraknie scen kaskaderskich, pościgów, aresztowań, strzelaniny i napadów, które wymagają od aktorów serialu doskonałej kondycji fizycznej.

Niewątpliwie jedną z największych i najtrudniejszych scen w serialu będzie odbicie więźniów z ośrodka rządowego, w rzeczywistości znajdującego się w Jadwisinie - pałacu Radziwiłłów.

W realizacji 70 dni zdjęciowych udział weźmie około 130 aktorów, 1000 statystów, kilkudziesięciu członków grupy konstrukcyjnej i kilkunastu kaskaderów.

Każdy - aktor, statysta czy kaskader, kto pojawia się w obiektywie kamery, wymaga dokładnej i często czasochłonnej charakteryzacji, obejmującej makijaż, fryzurę oraz kostium z lat 40-tych. Największym zaskoczeniem dla widzów będzie postać Rainera. Grający go Piotr Adamczyk zostanie poddany specjalnej charakteryzacji.

Obsada i twórcy

W obsadzie VI części serialu widzowie zobaczą: Macieja Zakościelnego, Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Magdalenę Różdżkę, Agnieszkę Więdłochę, Karolinę Gorczycę, Olgę Bołądź, Katarzynę Gniewkowską, Ewę Wencel, Piotra Adamczyka, Magdalenę Cielecką.

Pojawią się także nowi bohaterowie, w których wcielą się m.in.: Sonia Bohosiewicz, Marcin Żurawski, Joanna Osyda, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Schejbal.

Autorami scenariusza - tak jak w poprzednich seriach - jest duet Jarosław Sokół i Ewa Wencel. Serial produkuje Michał Kwieciński i firma Akson Studio.

Reżyserii podejmą się Katarzyna Klimkiewicz, reżyserka i scenarzystka filmów "Hanoi - Warszawa", "Nic do stracenia", "Labirynt Krystiana Lupy", oraz Michał Rosa, reżyser i scenarzysta filmów "Rysa", "Co słonko widziało", "Cisza", "Farba" i "Gorący czwartek", który za swoje filmy nagradzany był w Gdyni, Karlowych Warach i Nowym Jorku.

Operatorem zdjęć jest Paweł Flis, autor zdjęć m.in. do Chrztu i Mojej krwi.

Nagrody

W 2013 roku czytelnicy pisma "TeleTydzień" w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia uznali "Czas Honoru" za "najlepszy serial tygodniowy". Jest to już druga Telekamera, którą otrzymał serial. Pierwsza została przyznana w 2012 r.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki "Transatlantyk" w Poznaniu Bartosz Chajdecki, autor muzyki do "Czasu Honoru", zdobył "Transatlantyk Oceans Award" dla młodego kompozytora za najciekawszą muzykę filmową w 2011 roku.

W 2010 roku serial otrzymał Srebrny Medal w kategorii "akcja" na 53. edycji prestiżowego konkursu programów telewizyjnych - New York Festivals. Zdobył także równorzędną nagrodę z popularnymi amerykańskimi serialami, tj. Californication.

Produkcja, nominowana w 2010 roku do nagrody Złotej Nimfy w Monte Carlo, została także wyróżniona Platynową Nagrodą Remi w kategorii "serial tv" w Houston.

"Czas honoru" znajdzie się w jesiennej ramówce TVP2. Jego emisja rozpocznie się we wrześniu 2013.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdjecia | Czas honoru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy