Reklama

​Cezary Żak: Odniosłem sukces

Mam poczucie, że odniosłem sukces - przyznaje Cezary Żak. Za swoje największe osiągnięcia aktor uważa wieloletnie małżeństwo oraz niesłabnącą popularność wśród polskich widzów. W najbliższym czasie gwiazdor "Miodowych lat" zamierza ponownie zająć się reżyserią spektaklu teatralnego.

Cezary Żak sukces odniósł nie tylko na polu zawodowym, lecz także w życiu prywatnym

Cezary Żak ukończył aktorstwo na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu w 1985 roku. Od tamtego czasu zagrał w kilkudziesięciu filmach, serialach telewizyjnych oraz spektaklach teatralnych. Chętnie udziela też swojego głosu w dubbingu. Żak jest laureatem dwóch nagród teatralnych, które otrzymał w latach 90. W marcu tego roku obchodził 30-lecie pracy artystycznej. Twierdzi, że czuje się spełniony zawodowo i uważa się za człowieka sukcesu.

Reklama

- Kiedyś powiedziałem w jednym z wywiadów, że jestem człowiekiem szczęśliwym i gromy się na mnie posypały, że jak w tym kraju można mówić, że ktoś jest szczęśliwy i odniósł sukces - mówi Cezary Żak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. - Za swój największy sukces uznaję moje 30-letnie małżeństwo.

Aktor uważa jednak, że ma powody, by czuć się dumnym ze swoich zawodowych osiągnięć. Za największy sukces uważa niesłabnącą popularność wśród polskiej publiczności, zarówno telewizyjnej, jak i teatralnej. Wielu Polaków wciąż kojarzy go przede wszystkim z roli Karola Krawczyka z kultowego już serialu komediowego "Miodowe lata", mimo że produkcja została zakończona w 2003 roku. - Jestem dumny z tego, że publiczność ciągle chce mnie oglądać. Od kilkunastu lat, prawie od 20, jestem rozpoznawalnym aktorem i ciągle wzbudzam uśmiech na twarzach ludzi, którzy mnie mijają na ulicy - przekonuje Żak.

W ostatnich latach aktor koncentruje się głównie na karierze teatralnej. Związany jest z OCH-Teatrem i Teatrem Polonia Fundacji Krystyny Jandy. Nie ogranicza się wyłącznie do aktorstwa, z powodzeniem wyreżyserował już kilka spektakli, m.in. "Złodziej" wystawianego na deskach Teatru Capitol oraz "Truciciel" w OCH-Teatrze. - Mam w planach wyreżyserowanie w tym roku albo na początku przyszłego kolejnego przedstawienia - zapowiada Żak.

Aktor twierdzi, że sukces odniósł nie tylko na polu zawodowym, lecz także w życiu prywatnym. W tym zakresie za swoje największe osiągnięcie uważa trwające od 30 lat małżeństwo. - Mam poczucie, że odniosłem jakiś sukces, i w zawodzie, i w moim życiu. Jestem dumny ze swoich córek, z mojej rodziny i z tego, co osiągnąłem w zawodzie - wymienia Żak.

Gwiazdor jest mężem aktorki Katarzyny Żak, z którą ma dwie córki: Aleksandrę i Zuzannę. Para zagrała razem w serialu "Miodowe lata" emitowanym na antenie telewizji Polsat w latach 1998-2003.

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cezary Żak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje