Reklama

Cezary Pazura w serialu "Żmijowisko": Świetnie napisana rola

Cezary Pazura pojawi się w nowym serialu "Żmijowisko". „Kajetan Rybak jest pewnym siebie kawałkiem bydlaka” – bez ogródek aktor podsumowuje graną przez siebie w serialu postać. Premiera produkcji już w niedzielę, 3 listopada, o godz. 21.30 na antenie w Canal+.

Cezary Pazura pojawi się w nowym serialu "Żmijowisko". „Kajetan Rybak jest pewnym siebie kawałkiem bydlaka” – bez ogródek aktor podsumowuje graną przez siebie w serialu postać. Premiera produkcji już w niedzielę, 3 listopada, o godz. 21.30 na antenie w Canal+.
Cezary Pazura w serialu "Żmijowisko" /Canal+

Cezary Pazura pojawił się już w roli narratora w pierwszym teaserze promującym "Żmijowisko". Wtedy o jego postaci nie wiele jeszcze wiedzieliśmy. Dziś wiadomo, że to jedna z ciekawszych i z całą pewnością najbardziej niejednoznaczna z postaci, które pojawią się w nowym serialu Canal+.

"Ucieszyłem się, że dostałem tę propozycję, bo to nie jest propozycja komediowa. Jest tam w tej roli rzeczywiście tak zwane mięso aktorskie, jest co grać" - zdradza aktor.

Po obejrzeniu pierwszych odcinków serialu, nie tylko dziennikarze, ale i widzowie zmierzą się z nieodpartym wrażeniem, że rola Kajetana Rybaka jest dla Cezarego Pazury niemal idealnie skrojona.

"Po przeczytaniu książki, a potem scenariusza, wiedziałem, że trudno będzie coś zepsuć w tej roli, bo ona jest świetnie napisana. Reszta zależy tylko od reżysera, na co położy akcent, a ja jestem tylko do grania" - mówi aktor.

Reklama

"Paradoksalnie Kajetan Rybak jest mi bliski, wyposażyłem go w mój temperament. Jest człowiekiem przebiegłym, błyskotliwym, lubi szybko zarobić duże pieniądze. Ma trochę problemów z wychowaniem swojej córki, ale nie jest temu winien" - przyznaje Pazura.

Właśnie współpraca z reżyserem serialu Łukaszem Palkowskim, twórcą pierwszego sezonu "Belfra" czy "Bogów", jest tym elementem, który Cezary Pazura wspomina niezwykle pozytywnie.

"Łukasz Palkowski jest reżyserem wybitnym, czegokolwiek się nie dotknie, to jest sukces. Nie jest reżyserem, który potrzebuje wielu słów, żeby wyrazić, to o co mu chodzi. Bardzo lubię właśnie takich twórców. On w 'krótkich piłkach' potrafi dać aktorowi zadanie aktorskie" - podsumowuje Cezary Pazura.

"Żmijowisko" to serialowa ekranizacja prozy Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. 

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć.

Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

W produkcji występują: Paweł Domagała, Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski, Cezary Pazura, Wojciech Zieliński i Joachim Lamża. W obsadzie znaleźli się też aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Żmijowisko (serial) | Cezary Pazura

Reklama

Reklama

Reklama