Reklama

Reklama

Cezary Pazura: Być jak Tom Cruise

Bohater, którego w „Tajemnicy zawodowej” gra Cezary Pazura, na początku pierwszego odcinka zostaje zaatakowany przez nożownika w szpitalu, w którym pracuje. Scenę, w której upada on na podłogę, aktor postanowił zagrać samodzielnie. „Starałem się być, jak Tom Cruise” – wspomina Pazura. Jego „Mission: Impossible” zakończyła się jednak urazem łokcia.

Cezary Pazura w serialu 'Tajemnica zawodowa"

"Upadłem na łokieć na jednej z prób. Nie wiem, czy pojawiła mi się woda w łokciu czy zrobił się tłuszczak. Powiedziano mi, że się to wchłonie" - mówił PAP Life po zakończeniu zdjęć do "Tajemnicy zawodowej" Cezary Pazura. "Starałem się być, jak Tom Cruise, czyli samemu wszystko robić. Zamiast założyć ochronne nałokietniki, próbowałem sobie poradzić bez tego i zrobiłem sobie kuku. Niby prosta scena, ale zawsze scena fizyczna wiąże się z pewnym ryzykiem i trzeba się zabezpieczać" - przyznaje aktor.

Kręcąc wspomnianą scenę gwiazdor wykazał się męstwem. Ale w codziennym życiu nie jest typem macho. "Moja żona się śmieje, że mam w sobie dużo pierwiastków żeńskich" - zdradza aktor.

Andrzej Żurawski, postać kreowana przez Pazurę w nowym serialu TVN, to ceniony chirurg ginekolog, który po 15 latach małżeństwa zostaje przyłapany na zdradzie. Jakby tego było mało, zostaje zaatakowany przez nożownika - napastnik wini go o błąd lekarski, który doprowadził do śmierci jego żony. Zaś żona Żurawskiego (Magdalena Różczka) musi odłożyć na bok dumę i stanąć w obronie swojej rodziny. Robi to, wracając do pracy jako adwokat.

Jaki stosunek ma Pazura do postaci, którą odegrał? "Po serii ról komediowych, dostałem poważną rolę i przypomniałem sobie, jak fajnie gra się niejednoznacznych bohaterów, którzy noszą w sobie tajemnicę. Bohaterów, którzy mają rozterki, którzy borykają się z problemami. Rzadko miałem możliwość grania takich postaci. I cieszę się, że ten moment nastąpił. I to jeszcze w serialu, który jest udany. Bo widziałem dwa odcinki i wkręciłem się od razu" - stwierdza Pazura.

Reklama

"Tajemnica zawodowa" zadebiutowała na antenie TVN 17 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje