Reklama

Była Miss Nowego Jorku w serialu "Żmijowisko"

​Przed kilkunastoma laty chodziła po wybiegach w USA, w 2010 roku sięgnęła po koronę i tytuł Miss Nowego Jorku. Zrezygnowała z tego wszystkiego dla miłości. Od kilku lat mieszka pod Wałbrzychem z mężem i dziećmi. Właśnie w Polsce realizuje się w nowych rolach: aktorki, prezenterki, terapeutki a przede wszystkim matki. Widzowie pamiętają ją z filmu "Słaba płeć" i kilku seriali, ma za sobą również role teatralne w spektaklach Teatru Dramatycznego im Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Jednak dla Daviny Reeves-Ciary, bo o niej mowa, jedna z pierwszoplanowych ról w nowej produkcji Canal+ "Żmijowisko" to najważniejsze aktorskie wyzwanie w karierze.

Davina Reeves-Ciara w serialu "Żmijowisko"

Aktorkę zobaczymy w roli Adaomy, córki Polki i Nigeryjczyka. Jej postać to modelka, prezenterka telewizyjna i celebrytka. Bardzo popularna i rozpoznawalna. To obok roli Arka (Paweł Domagała) jedna z najważniejszych postaci zarówno w książce jak i w serialu. Dla Daviny Reeves-Ciary to zdecydowanie największe i najtrudniejsze wyzwanie aktorskie i spełnienie marzeń.

- Jeżeli miałabym opisać mój plan marzeń, to jest dokładnie to. Wiele rzeczy mi w życiu nie wyszło. Traciłam kontrakty, filmy, bo miałam dzieci albo byłam w ciąży. Aż wreszcie doczekałam się głównej roli. Zagrałam ciekawą postać, która nie jest jednowymiarowa i co niezwykle ważne pracowałam z reżyserem, który pozwalał mi grać tak jak lubię - mówi Reeves-Ciara.

Reklama

Jak podkreśla aktorka, historia serialowej Adaomy do złudzenia przypominała jej życie w Nowym Jorku, i przypominałaby je nadal, gdyby w odpowiednim momencie nie zdecydowała się na radykalną zmianę.

- To równoległy wszechświat, w którym wybrałam - jak Adaoma - niewłaściwą drogę. Cieszę się, że sama słuchałam intuicji i że małżeństwo miało dla mnie pierwszeństwo, że chciałam nad nim pracować, chciałam to budować. Dzięki temu teraz, kiedy spełnia się moje marzenie, to jest tak smaczne, soczyste i bogate. Moje dzieci są tu w hotelu, mój mąż był ze mną na planie i nie czuję tej pustki, którą ciągle czuje Adaoma - twierdzi aktorka.

Jak podkreśla Davina Reeves-Ciara aktorstwo przyszło do niej z czasem i wciąż wiele się uczy, a możliwość gry u boku tylu doświadczonych aktorów i uznanego reżysera bardzo ją inspirowała.

- Dopiero jak budowałam rodzinę, jak miałam ten fundament, to przyszło do mnie aktorstwo. Na planie "Żmijowiska" każdą scenę grałam z kimś niesamowitym. Piotrek Stramowski jest intuicyjny i zabawny. Paweł Domagała konkretny i intensywny. Łukasz Palkowski jest wycofany i czasem nie mówi, czy było dobrze, czy źle, ale pozwala mi pracować po mojemu. Codziennie od każdego z nich uczę się czegoś nowego - konkluduje aktorka.

"Żmijowisko" to serialowa ekranizacja prozy Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Serial na antenie Canal+ zadebiutuje w niedzielę, 3 listopada.

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć.

Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

W produkcji występują: Paweł Domagała, Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski, Cezary Pazura, Wojciech Zieliński i Joachim Lamża. W obsadzie znaleźli się też aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Żmijowisko (serial) | Davina Reeves

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje