Reklama

Reklama

Burzliwe życie Nigelli Lawson

Życie Nigelli Lawson nie jest słodkie... Pierwszy mąż gwiazdy zmarł na raka. Drugie małżeństwo zakończyło się w dramatycznych okolicznościach. Czy los wreszcie się do niej uśmiechnie?

W czerwcu świat obiegły szokujące zdjęcia przedstawiające Nigellę Lawson duszoną przez jej męża Charlesa Saatchiego. Brytyjski milioner wyładowywał swoją złość na żonie nie przejmując się gośćmi londyńskiej restauracji, do której przyszedł z nią na lunch. Co zaszło między nimi, i czy był to odosobniony wypadek, czy też Nigella przez cały okres małżeństwa była ofiarą przemocy domowej, nigdy się zapewne nie dowiemy. Warunkiem polubownego rozstania było bowiem zobowiązanie do milczenia na temat ich trwającego dziesięć lat małżeństwa. Nie wiadomo, ile Saatchi musiał zapłacić Nigelli za niekomentowanie ich związku, ale brytyjskie media sugerowały, że była to suma idąca w miliony funtów.

Reklama

Dziwne imiona

Nigella Lawson to najsłynniejsza dziś dziennikarka i prezenterka kulinarna. Jej programy od 13 lat z wypiekami na twarzy śledzą wielbiciele prostej, ale wykwintnej kuchni, zaś nakłady jej książek kucharskich, a wydała ich dotychczas dziesięć, znikają jak świeże bułeczki. Jednak o ile sukcesów zawodowych można jej pozazdrościć, o tyle jej życie osobiste to gotowy scenariusz dramatu obyczajowego - jak dotychczas bez happy endu.

Nigella urodziła się w 1960 r. jako jedna z czwórki dzieci lorda Nigela Lawsona i Vanessy Salmon. Pomysł nadania dziewczynce męskiego imienia z końcówką "a" narodził się w głowie babci Lawson. Autorką kolejnych "sfeminizowanych" męskich imion dla następnych córek (Horatia i Thomasina), była już matka dziewczynek. Podobno inspirację czerpała z... nekrologów. Nie dziwi, że imiona sióstr Lawson stanowiły obiekt żartów - być może dlatego też Nigella była niesubordynowaną uczennicą i zmieniała szkołę aż dziewięć razy.

Trudne dzieciństwo

Dziwne imię nie było jednak największą traumą wczesnych lat życia. Małżeństwo jej rodziców nie należało do udanych - oboje mieli kochanków i nie ukrywali tego przed światem, ale rozwiedli się dopiero, gdy Nigella miała 20 lat. Prezenterka przyznaje, że z ojcem udało jej się dojść do porozumienia lata po tym, jak rozstał się z jej matką, zaś relacje z mamą były skomplikowane niemal do końca.

- Moja matka mnie nie lubiła. Mówiła, że będzie mnie biła tak długo, aż zacznę płakać. Więc nigdy nie płakałam. I nie płaczę też dziś - wyznała Nigella w jednym z wywiadów.

Vanessa Lawson była osobą nerwową niepanującą nad atakami agresji. Cierpiała też na zaburzenia odżywiania. Dzieci trzymała krótko i nie szczędziła im kar cielesnych. Nie zmienia to faktu, że prezenterka ciężko zniosła śmierć matki, która zmarła w 1985 r. na raka wątroby.

Przeklęty rak

Rok później Nigella rozpoczęła pracę w redakcji "The Sunday Times". Tam też poznała dziennikarza Johna Diamonda, za którego wyszła w 1993 r. W tym samym roku na raka piersi umarła ukochana siostra Nigelli - Thomasina. Nic dziwnego, że gdy para w grudniu tego samego roku powitała na świecie pierwsze dziecko - córkę - dali jej na drugie imię właśnie Thomasina. Rodzinne szczęście nie trwało długo.

W 1997 r. u Johna zdiagnozowano raka przełyku. W tym samym czasie Nigella porzuciła pracę dziennikarki i zaczęła pisać książki kulinarne. Sukces pierwszych dwóch sprawił, że zaproponowano jej prowadzenie programu o gotowaniu. Pierwszy odcinek "Nigella gryzie" pojawił się w 2000 r. Produkcja powstawała w domu prezenterki z uwagi na krytyczny stan męża, którym Nigella się zajmowała. Diamond zmarł w 2001roku. Gdy dwa lata później Lawson wyszła za mąż za Charlesa Saatchiego, media wypominały jej, że zgodziła się na wspólne mieszkanie z nim już w dziewięć miesięcy po śmierci Johna. - Gdy żyjesz długi czas z kimś chorym, wówczas apetyt na życie zaostrza się i podejmujesz decyzje bardziej żywiołowo - mówiła Nigella.

Przez dziesięć lat małżeństwa z Saatchim kariera Nigelli nabrała rozpędu. Powstało siedem programów z jej udziałem - ostatni z nich "Nigellissima" będzie miał właśnie premierę w TVN Style. Szkoda tylko, że w parze z sukcesami zawodowymi nie szło szczęście.

Katarzyna Dzik

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Teleświat
Dowiedz się więcej na temat: życia | Nigella Lawson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje