Reklama

Reklama

"Bokser": Dramat celebryty

"Bokser" to kolejny obraz z cyklu "prawdziwe historie" stacji TVN., tym razem inspirowany dramatycznymi wydarzeniami z życia Przemysława Salety, który widzowie będą mogli zobaczyć w Wielkanoc.

W roli Przemka wystąpił Szymon Bobrowski, jego żonę Ewę Pacułę zagrała Anna Przybylska, a córkę Nicole, Emilka Stachurska. Na ekranie pojawi się także narzeczona sportowca Kasia - w tej roli Kasia Maciąg.

- Kiedy zaproszono mnie na zdjęcia próbne, nogi mi się lekko ugięły, ponieważ zazwyczaj gramy wymyślone postacie literackie, a ta oparta była na faktach. Znam Przemysława Saletę osobiście, a jego postawa budzi mój głęboki szacunek i podziw" - powiedział aktor, który do roli pięściarza przygotowywał się za pomocą 10-tygodniowych treningów bokserskich oraz specjalnie ułożonej diety - powiedział aktor.

Reklama

- Moja rola jest niewielka. Jako narzeczona głównego bohatera nie mogę odnaleźć swojego miejsca w rodzinnym dramacie. Nie wiem, czy powinnam się zaangażować, czy stać z boku, czekać na rozwój wypadków i się nie wtrącać. Film kończy się happy endem i pokazuje naszą wielką przyjaźń z Przemkiem i jego byłą żoną, Ewą. Nie wiem, czy w życiu takie patchworkowe rodziny się sprawdzają, ale jedno jest pewne, że dramat rodzinny, zagrożenie życia bliskiej, najbliższej osoby zbliża ludzi. Okazuje się, że potrafią wznieść się ponad emocje, tak jak w filmie, i walczyć o życie dziecka razem - mówi Katarzyna Maciąg.


Emilka Stachurska, która zagrała dziesięcioletnią córkę Salety, Nicole bardzo przeżywała tę historię. - Niestety nie udało nam się spotkać z prawdziwą Nicole, więc musiałam sobie wyobrazić, co czuła wiedząc, że jej życie jest zagrożone. Wiem, że dziś ma siedemnaście lat i podobnie jak ja gra na gitarze. To były trudne sceny, trudny temat, który dał mi wiele do myślenia o życiu. Na pewno bardziej mnie uwrażliwił na drugiego człowieka. Mam cudownych rodziców, którymi zawsze rozmawiam na ważne tematy i wspólnie szukamy rozwiązań.

To, że Anna Przybylska nie jest podobna do Ewy Pacuły, wbrew pozorom pomogło jej budować postać Ewy. - Mimo że to historia prawdziwa, podeszłam do jej realizacji fabularnie. Z większym namaszczeniem oczywiście, bo mam świadomość, że film dotrze do szerszej publiczności. Wielkanoc wróży doskonałą oglądalność. Cieszę się, że mogłam zagrać w tym cyklu, który opowiada o celebrytach, sportowcach, ludziach z pierwszych stron gazet, których życie nie zawsze , jak się okazuje, jest lekkie, łatwe i przyjemne. Ich też dotykają rodzinne dramaty. Los ich nie oszczędza. To film o miłości, o rodzinie, o kobiecie, która heroicznie walczy o życie dziecka. Film dotyka dziesięciu lat życia bohaterów, co dało mi ogromne spektrum możliwości aktorskich - mówi Anna Przybylska.


W 2007 roku Przemysław Saleta oddał nerkę trzynastoletniej córce, Nicole. Komplikacje przy przeszczepie tego narządu zdarzają się niezwykle rzadko i niestety padło na niego. Przez pięć dni po operacji lekarze walczyli o życie sportowca. Jak mówił po wyjściu ze szpitala: "Dla własnego dziecka oddałbym nawet serce . Nie ma co mówić o bohaterstwie. Tak postąpiłby każdy ojciec".

Film w reżyserii Tomasza Blachnickiego był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany podczas festiwali filmowych i konkursów kinematograficznych w Polsce i za granicą. Premiera "Boksera" już w kwietniu na antenie TVN.


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL