Reklama

Będę krzyczeć!

Paulina Chylewska to jedna z nielicznych kobiet, które pracowały w redakcji sportowej. Z pasją dopinguje piłkarzy. W telewizyjnym studiu pojawi się jednak dopiero podczas Igrzysk Olimpijskich.

Jak pani przeżywa Euro 2012 w Polsce?

Reklama

- Będę śledzić wszystko. Na żywo obejrzałam dwa mecze: Polski z Grecją oraz Hiszpanii z Włochami. Resztę meczy z udziałem Polaków obejrzę w telewizji razem ze znajomymi. Wiem, że będę krzyczeć i bardzo mocno przeżywać każdą akcję naszej reprezentacji.

A podobno kobiety nie są namiętnymi kibicami?

- Znam wiele kobiet, które interesują się sportem i kibicują niejednokrotnie bardziej żarliwie niż mężczyźni. Panie szczególnie dopingują piłkarzy, żużlowców i siatkarzy. Ja jeszcze kibicuję tenisistom, ale ze względu na charakter tego sportu, to jest zupełnie inny rodzaj dopingu i o żywiołowości nie ma mowy.

Czy uważa pani, że kobiety powinny być sprawozdawcami sportowymi?

- Znam tylko jedną kobietę w Polsce, która komentowała mecze: to Aldona Marczuk z Canal+. To bardzo trudne zadanie, a poza tym widownia jest przeważnie męska, więc bardzo krytyczna i wymagająca. Moje doświadczenia z redakcją sportową są bardzo dobre - zresztą do dziś współpracujemy. Chociaż początki do najłatwiejszych nie należały.

Jest pani żoną Marcina Feddka, dziennikarza sportowego Polsatu, który kiedyś uprawiał piłkę nożną.

- Mój mąż nie wyobraża sobie życia bez piłki nożnej, wiec chcąc nie chcąc stała się ona również ważnym elementem mojego życia, z czego nie zawsze się cieszę, bo jeden mecz dziennie nie robi na mnie wrażenia, ale przy trzecim zaczynam się buntować.

Po Euro przyjdzie czas na olimpiadę. Czy zobaczymy panią w studiu olimpijskim?

- Tak. Wspólnie z Maćkiem Kurzajewskim będziemy mieli przyjemność spędzać z widzami wszystkie olimpijskie wieczory. Liczę na mnóstwo emocji i jeszcze więcej medali.

A jak planuje pani urlop?

- W przerwie między Euro a igrzyskami zamierzamy wypoczywać w gorącym klimacie, wylegiwać się na plaży i cieszyć rodziną. A ponieważ wyjeżdżamy wspólnie z przyjaciółmi, będzie też okazja do sportów zespołowych takich jak np. siatkówka plażowa i do długich nocnych rozmów, o ile dzieci pozwolą.

Rozmawiała Beata Modrzejewska

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Telemax

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: igrzysk | Paulina Chylewska | Euro 2012 | dziennikarze | sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje