Reklama

Reklama

Beata Tadla zwolniona z TVP!

Zmian w Telewizji Polskiej ciąg dalszy. Beata Tadla nie będzie już prowadziła "Wiadomości" TVP1. W czwartek, 14 stycznia, dziennikarka została zwolniona z TVP!

Beata Tadla żegna się z pracą w TVP

Beata Tadla otrzymała wypowiedzenie od Mariusza Pilisa, nowego dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Następuje "zmiana koncepcji programu" - napisano w uzasadnieniu zwolnienia.

Tadla przyznała kiedyś w jednym z wywiadów, że trzy lata spędzone w "Wiadomościach" to najwspanialszy okres w jej życiu zawodowym.

"Nakręca mnie poczucie odpowiedzialności za słowo i radość, że pierwsza przekazuję informację, na którą czekają widzowie" - mówiła wtedy Beata Tadla.

Reklama

Beata Tadla związana jest z mediami od 1991 roku. Dziennikarka zaczynała karierę dziennikarską od radia, jednak szybko poznała się na niej telewizja. Pracowała jako reporterka w stacjach radiowych Radio Legnica, Eska i Plus. Od 2005 roku Beata Tadla była dziennikarką TVN24, a od 2007 roku pracowała w TVN24.

Kiedy po siedmiu latach pracy w TVN24, przeszła do TVP i zaczęła prowadzić "Wiadomości", mówiła, że bardzo serdecznie ją tam przyjęto.

"Świetnie się tam odnalazłam. Między prowadzeniem programów w TVN24, a Wiadomościami miałam półroczną, przymusową przerwę, ale nie odegrało to żadnej roli. Z tą pracą i z jazdą na rowerze jest podobnie. Tego się nie zapomina" - wspominała

Pomysł ściągnięcia prezenterki do "Wiadomości" powstał, gdy szefem Jedynki został Piotr Radziszewski, były dyrektor informacji w TVN i członek zarządu TVN24.

Beata Tadla była też w przeszłości lektorką licznych filmów dokumentalnych. Jest autorką książek "Pokolenie 89, czyli dzieci PRL w wolnej Polsce", "Kto pyta nie błądzi, rozmowy wielkich i niewielkich" oraz "Niedziela bez Teleranka". Jest również zdobywczynią tytułu Mistrz Mowy Polskiej.

W tym roku mija 25 lat, odkąd Beata Tadla pracuje w mediach. Prywatnie związana jest z Jarosławem Kretem, prezenterem pogody w TVP.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Beata Tadla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL